Середа
17 лип., 2024
     

Ukrainian English

Водоспад Кам'янка

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Водоспад Кам'янка на Львівщині

Водоспад Кам'янка - геологічна пам'ятка природи, однокаскадний водоспад висотою 7 метрів, розташований на річці Кам'янка, між селами Дубина та Кам'янка, Львівської області. Водоспад утворився в скелястому урвищі гірського хребта масиву Сколівські Бескиди на висоті 550 метрів над рівнем моря.

Місцина являє собою природний оазис, що складається з різних за формою та розміром кам'яних брил й майданчиків, шліфових виступів і нагромаджень, через які мчить холодна гірська річка Кам'янка... Приходити помилуватися красою нерукотворної туристичної атракції можна протягом усього року. Особливо бурхливим водоспад Кам'янка стає в дощову погоду, а також в період танення снігів. 

Та попри відчуття затишку і відпочинку, насолоди гірським повітрям, свіжості і релаксу, варто повсякчас дотримуватися усіх вимог й правил безпеки - не переходити за попереджувальні таблички, не фотографуватися на краю урвищ чи прірв, не стрибати по кам'яним брилам, а якщо дуже хочеться екстриму - наймати провідника-гіда (котрий буде 24/7 cупроводжувати вас), вдало підбирати одяг та взуття в такі мандрівки, адже, повірте, дуже легко отримати смертельну травму. Так, вперше за багато років, 2 червня 2021 року об 11:56 на водоспаді стався нещасний випадок - хлопчик виліз на слизький та похилий кам'яний майданчик і в спробі зробити селфі, підковзнувся та впав у так-звану "водяну ванночку" (річище водоспаду), де просто застряг, чи то пак, заплутався в корінні дерева й не зміг вибратися. Разом зі школярами перебувало 5 дорослих. 53-річний учитель пробував якось рятувати, але отримав переохолодження. На жаль, поки приїхала Служба Порятунку - 12-річного хлопчика не стало в живих. Кам'янка забрала його...

Водоспад Кам'янка

Кам'янка водоспад

Водоспад Кам'янка

Огляд водоспаду Кам'янка

Зараз на місці відпочинку вже встановлена огорожа перед верхнім майданчиком, усі небезпечні входи і виходи для туриста заблоковані, стоять таблички з написами "Обережно". Біля водоспаду також розташовані атракції, сувенірні ятки, відпочинково-ресторанний комплекс. Дещо вище знаходиться ще одна геологічна пам'ятка природи - Журавлине озеро (Мертве озеро). Є тут і джерело "Нафтуся", і зона для наметового містечка. А ще вище, на горі Ключ - цілий скельний комплекс-лабіринт, який скелелази прозвали "Острів Пасхи". В селі Кам'янка є ще два водоспади - Підступи (2м) та Підступи Верхній (4м). Так що долина річки Кам'янка для любителів туризму може видатись справжнім "карпатським діснейлендом".

Як дістатися?

Дістатися до водоспаду напрочуд легко. Їхати трасою Київ - Чоп, зупинитися біля зупинки "Дубина" (табличка населеного пункту) і повернути ліворуч (поруч перед поворотом буде туристичний стенд і путівник до водоспаду). Переїхавши через залізничний переїзд та міст (р. Опір), прямувати до КПП. Звідти піднятися до водоспаду ґрунтовою дорогою - 2,5 км.

За 7 км від місця знаходиться місто Сколе і залізнична станція.

Адреса: Львівська область, Сколівський район, село Дубина, водоспад «Кам'янка»

GPS:  N 49.033674  E 23.564502

- Культурно-просвітницький, історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber