П'ятниця
24 трав., 2024
     

Ukrainian English

Водоспад Гуркало

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Водоспад Гуркало

Гуркало - п'ятиметровий однокаскадний водоспад, гідрологічна пам'ятка природи України. Живиться водами ріки Велика Річка (притока Стрию), яка бере початок зі схилів хребта Парашки. Водоспад розташований на висоті 570 м. над р.м. в гірському масиві Сколівські Бескиди, в 6 км від села Корчин, Стрийського району, Львівської області. За 12 км від залізничної станції в селі Верхнє Синьовидне.

Водоспад довкола оточений лісом, складається з одного каскаду, розділеного скельним виступом на два потоки - лівий і правий, один з яких значно сильніший від іншого. У підніжжі водоспаду є водобійний "котел" близько 10 м у діаметрі, глибина води у якому сягає 2 м. Можна поплавати.

Водоспад Гуркало

Вище за течією річки є перекати, які називають Малим Гуркалом:

rsz perekaty-gurkalo

rsz gurkalo-perekaty2

rsz gurkalo-vodospad-korchyn

Водоспад утворився на площині насуву крейдових порід стрийської світи скиби Парашки на нижньоміоценові відклади менілітової світи Скольської скиби. В лівому березі потоку, відразу біля водоспаду відслонюються зім'ята в складки товща менілітової світи.

rsz 1menilitova-svita-gurkalo

rsz minilirova-svita-gurkalo2

rsz gurkalo1

rsz gurkalo2

Під час паводків, інтенсивних злив та танення снігів водоспад повністю відповідає своїй назві - великий водний потік з гуркотом стрімко спадає по скельних породах. Біля водоспаду є невеличка тераса. Вище - кілька галявин, де є місце для намету і ночівлі, а також кілька альтанок. Неподалік височіє гора Кичера, біля підніжжя якої відбувались бої УПА. Місце користується величезною популярністю серед туристів, тому тут завжди людно. Загалом, водоспад Гуркало подарує вам незабутні враження та емоції, перетворить ваш відпочинок у Карпатах в справжню насолоду.

rsz gurkalo-vodopad-pgoto

Як добратися на водоспад Гуркало? Маршрут.

Відправна точка - автомобільний міст в селі Корчин, який знаходиться в центрі села. Поруч буде зупинка й інформаційно-туристичний стенд. На жаль, таблички з написом "На Гуркало" ви не знайдете, а тому варто користуватися GPS-навігацією. Їдете від моста перпендикулярно кам'янистою дорогою, вздовж потічка. Постійно прямо, ніде не звертаючи десь 2,5 км. Доїжджаєте до КПП - тут стоятиме охоронець і шлагбаум. Потрібно буде сплатити мито ~12 гривень. Далі пішки 3 км - постійно прямо, дотримуючись маркувального знаку "500". Нікуди не звертаєте, прямуєте вгору, аж поки не побачите інформаційний стенд "Гуркало" і галявину з альтанками. Нижче альтанок й знаходиться живописний водоспад. 

GPS координати: 49.084344, 23.472462

Водоспад Гуркало на карті:


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber