Субота
15 черв., 2024
     

Ukrainian English

Тисячолітній дуб у селі Верин

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

Тисячолітній дуб у селі Верин

Тисячолітній дуб у селі Верин - ботанічна пам'ятка природи місцевого значення в селі Верин, Миколаївського району, Львівської області, в 44 км від Львова. Знаходиться на території місцевої церкви святого Михаїла. 

Характеристики:

  • Обхват - 8.5 метра,
  • Висота - близько 18 метрів,
  • Площа пам'ятки - 0.05 га.

veryn age-old oak tree rb

У 1984 році віковому дубу було надано статус ботанічної пам’ятки. Він один з найстаріших дубів України. Тисячолітнє дерево має велике дупло, яке намагалися залікувати уже кілька разів, проте, всі спроби були марними.

vikovyi-dub-veryn

Існує легенда, що біля цього дерева у свій час зупинявся Богдан Хмельницький. У місцевому фольклорі навіть зберігся невеличкий переказ про це:

"Сидів якось Богдан під тим деревом, яке і тоді вже було немолоде, зрізав гілку, та й каже: "Буду тим патиком панів бити, якщо шабля зламається!"

staryi-dub-veryn

А в 1917 році у Верині був Вишкіл Українських Січових Стрільців. Вояки увіковічили старе дерево на світлині, яку згодом використали, як зображення для поштівки. Напис на звороті останньої говорить: “Веринь Пов. Жидачів збірка Старшин У.С.С. 7/VІ. 1918 р. з полков. Гриц. Коссаком коло дуба під якім спочивав Українсь. Гетман Богдан Хмельницький”.

uss-dub-veryn

Місцеві також розповідають про ще одну, начебто реальну, історію. За часів Другої світової війни, у дуплі сидів снайпер і не давав налагодити переправу через річку Дністер. На наступний день радянські розвідники викрили і захопили його та вчинили страшні катування.

rsz 1tysyacholitniy-dub-veryn 1

У 2010 році на конкурсі “Національне дерево України” віковий дуб у с. Верин визнано найстарішим деревом Львівщини.

Як доїхати?

Їхати шоссе Миколаїв - Розвадів, звернути ліворуч на Верин і при самому в'їзді в село, праворуч, стоятиме Церква і Тисячолітній дуб на її території.

GPS-координати: 49.488174, 23.99119

Тисячолітній дуб у Верині на карті:

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber