Четвер
25 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Таємні дворики Львова

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Таємні дворики Львова

Дворик біля “Дзиґи”

image-1

Щоб знайти перший дворик, необхідно орієнтуватися на два об’єкти. Перший – це церква Пресвятої Євхаристії (в народі більш відома, як Домініканський костел), і другий об’єкт, який необхідно шукати – це, власне, сама “Дзиґа” Це мистецьке об’єднання, яке реалізовує різноманітні ідеї, проєкти та творчі акції.

122171427 1727120224132788 6935721229584884744 n

Дворик біля “Дзиґи” тихий – незважаючи на те, що він всього за декілька метрів від центральної площі. Тут можна розглянути старовинні будівлі, зробити гарні фото та зайти в саму “Дзиґу” – у цьому мистецькому просторі можна придбати унікальні вироби з кераміки, авторські чаї та солодощі, а також полотна місцевих художників.

Вірменський дворик

ansambl virmenskogo soboru vnochi

Дворик на могильних плитах розташований на території Вірменського кафедрального собору. Це особливе місце, яке допоможе зібратися з власними думками та знайти осередок тиші у шумному місті. На територію дворика може зайти кожен охочий.

3YQL04b4OXQ

armjanskiy-sobor-vo-lvove-2

Virmenka-04

Відомий цей дворик залишками старовинного цвинтаря, про що нагадують «хачкар» – надгробні плити з епітафіями латинською, вірменською та польською мовами. Найбільш старовинному надгробку близько 600 років. За повір’ям, чим сильніше витирається напис ногами людей, тим більше гріхів відпускається померлому. А, коли зникне зовсім, то його душа потрапить в рай. Хоча, залишків захоронень тут давно немає – їх вивезли за межі міста як «антисанітарні» ще 200 років тому, коли Львів перейшов під владу Австро-Угорщини і були ліквідовані всі кладовища у центрі міста.

31919350 2052610701419806 1297875504090578944 n

Італійський дворик

Італійський дворик, який ще називають Венеційським, звели у Львові ще 1580 року. Він розташований у Палаці Корнякта на площі Ринок. Сам дворик – у внутрішньому подвір’ї палацу, і, потрапляючи сюди, можна відчути атмосферу дворів Венеції та Риму.

5c4bdc19a7afd29l

В дворі будинку знаходиться унікальна триярусна ренесансна  аркада-лоджія, яку відреставрували у 20-х роках ХХ століття. Це – єдиний зразок подібного архітектурного декору в українському зодчестві.  У дворику збереглись винні підвали, адже колись тут торгували вином. 

IMG 6254-nsld5txr5t7q76avcudfjps3j0g40dow29hgngemqc

У теплу пору року у дворику можна відпочити в ресторані, тут проходять концерти та фестивалі класичної і джазової музики. У закладі можна посмакувати стравами італійської кухні та поспілкуватися з друзями за келихом вина.

IMG 6251-nsld2goko6lqlh700vyk42dmwb1rffbillbtqref10

На стінах у дворику багато картин, у дворі встановили кам’яний лев Лоренцовича, також тут зберігається надгробна плита з білого мармуру з вирізьбленим орнаментом і дзвін «Ісайя», який відносять до 16 століття. У подвір’ї також можна побачити прангер – ганебний стовп. Раніше до його нижньої частини були прикріплені залізні кільця, на кілька днів на них виставляли на ганьбу п’яниць, дрібних злодіїв та хуліганів.

Внутрішній дворик Бернардинського костелу і монастиря

Бернардинський монастир розташований в історичному центрі міста, його звели ще у першій половині 17 століття як культовий комплекс ченців Бернардинів, які вперше прибули до Львова в 1460 році на запрошення воєводи Андрія Одровонжа. 

lvivma26

Праворуч від головного входу у церкву, у глибині подвір’я, розташована криниця, яку спорудили у 1620 році. Над цією криницю – ротонда, яку спорудили пізніше, у 1761 році. Вона виконана у вигляді арочної альтанки, увінчаної куполом зі скульптурою.  В цьому куполі зберігся розпис на тему чудес святого Яна з Дуклі.

bernar-1

На його честь також у 17 столітті в пам’ять про порятунок Львова від облоги військами Богдана Хмельницького поставили дерев’яну колону. Раніше на цій колоні стояла скульптура святого Яна, який стояв навколішки, склавши руки у молитві, але скульптура зникла у 1944 році, і досі не відомо, не вона. Зараз на її місці – декоративна ваза.

dvoryky 1

Двір-пасаж Крива Липа

3-3a kryva lypa street lviv 01

Дворик Крива Липа – один із найкрасивіших у Львові. Його родзинкою є, власне, сама 150-літня липи, яка залишилася тут від колишнього ботанічного саду Маєра. Біля кривої липи, у центрі двору, встановили лавочку для закоханих. Це місце наймовірно красиве осінню і і літом, тож скористайтеся нагодою, щоб туди завітати.

120040161

В ці пори року дерево вкривається не тільки різнобарвним листям, а й чарівним ламповим освітленням, також поблизу є декілька закладів. Посидіти біля липи, яка бачила ще галицьких графів – обов’язкове заняття, адже тут приємна атмосфера, часто грають вуличні музиканти, тай загалом місце варте уваги.

Площа Коліївщини

koliyivshhyny-ploshha

Площа Коліївщини – це одна з найменших площ у Львові, тому радше її вважають затишним міським двориком. Розташована вона в історичному центрі міста, між вулицями Братів Рогатинців та Староєврейською. В 2020 році площу реставрували, і тепер це невеличкий зелений простір із зручними стільчиками та старовинним колодязем. Коліївщина, попри своє розташування, доволі тиха та затишна, особливо в пору смеркання – творці оновленого проєкту попіклувалися про вуличне освітлення, тож воно заслуговує окремої уваги. Також в мультифункціональному просторі можна поїсти, поспілкуватися з друзями та просто гарно провести час.

iva

Двір графа Потоцького

Двір графа Потоцького розташований на території його палацу. Територія має вражаючі масштаби, а також цю локацію часто обирають молодята для весільної фотосесії, однак люблять її і місцеві, що шукають тиші у місті. Двір Потоцького – це зелений оазис, де гуляти можна без зайвого шуму та клопоту. Території вистачить усім, однак здебільшого це місце вільне від потоку туристів.

palac-potockyh1

Джерело 1
Джерело 2

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber