Субота
22 черв., 2024
     

Ukrainian English

Окупанти знищили дуб-патріарх в селі Терпіння

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

dub-patriarh-terpinnya

В селі Терпіння Мелітопольського району окупанти порубали на дрова один з найдавніших дубів-патріархів України - Терпіннівський дуб, який знаходився поряд з легендарними цілющими джерелами Терпіння, що неподалік Кам'яної Могили. Вік цього дуба за підрахунками авторів книги "500 видатних дерев України" сягав 600 років.

Про сумну новину однією з перших повідомила на своїй сторінці офіцерка ЗСУ Олена Білозерська:

Дуб був унікальним, мав символічну та естетичну цінність, вважався ботанічною пам'яткою природи (Статус присвоєно згідно з рішенням Запорізької обласної ради від 17.08.1999 року № 7.). Висота дуба становила 40 метрів, а радіус стовбура - 5 м 23 см, що рівнозначо майже чотирьом людським обхватам. Коренева система дерева розрослася в сторони на 100 метрів. До дуба регулярно сходилися і з'їжалися люди з різних куточків України, й навіть світу. На думку фахівців, це був найдавніший дуб в Запорізькій області, після 700-річного козацького дуба.

Дуб-патріарх був непростим деревом, адже відрізнявся своєю життєдайною цілющою енергетикою. Місцеві дбали за нього і вшановували. У 2010 році він був пошкоджений під час бурі, але зусиллями громади провели усі необхідні лікувальні заходи. Кажуть, колись тут ріс цілий гай, який живили цілющі джерела, що виходять тут на поверхню. Під покровом могутніх дерев відпочивали чумаки (поруч проходив чумацький шлях).

Тепер, від дерева-старожила залишився один лиш пень, який окупанти вкрили декоративною галькою...

dub-terpinnya

Мракобіси, які вчинили це - обов'язково відповідатимуть за свій вчинок. Природа - Свята. Її не можна кривдити. А особливо дуб, який з прадавніх-давен вважався священним деревом. За такий цинічний вандалізм - прийде неминуча кара.

Про один з таких дубів-патріархів колись писав антрополог Дж. Фрезер. Процитуємо його:

"...то священний вічнозелений дуб, що росте неподалік від краю прірви. Місцеві вішають на нього обрізки свого одягу, вважаючи, що цим можна вилікуватися від хвороб. Один із його коренів утворює дугу, і люди, які страждають на ревматизм або люмбаго, проповзають під нею, щоб отримати зцілення. Вагітні жінки проробляють те ж саме в надії на легкі пологи. Двадцять першого вересня чоловіки і жінки окремо один від одного танцюють і співають біля цього дерева. Святість цього дуба така велика, що в одного скептика, який наважився відрубати від нього гілку, за переказами, відсохла рука".

dub-terpinnya-dity

dub-terpinnya2

01001ysw-4c37

Джерела:

  1. Дуб-патріарх (Запорізька область). Вікіпедія.
  2. Окупанти знищили найстаріший дуб Запорізької області
  3. На Запоріжжі окупанти спиляли на дрова дуб, який місцеві жителі шанобливо називали патріархом
  4. Порізали на дрова: ЗС РФ зрубали в Запорізькій області 600-річний дуб
  5. У окупованому Мелітопольському районі спиляли 400-літній дуб, який вважався пам’яткою природи
  6. 500 видатних дерев України
  7. В.Шелегеда. Визначні дерева Запорізького краю.

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber