Субота
20 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Оглядові майданчики Львова

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Оглядові майданчики Львова

Львів — справжня перлина України. Місто зі столітньою історією, неймовірною архітектурою та затишними двориками. Тут завжди є що відвідати та подивитися, але, щоб побачити всю красу міста Лева, потрібно піднятися вище усіх споруд. У пригоді стануть оглядові майданчики Львова, які допоможуть оцінити усю велич та розкіш культурної столиці нашої держави.

Оглядовий майданчик Високого Замку

lviv-z-vysokogo-zamku

Це найвищий оглядовий майданчик Львова, який розташований у парку «Високий замок» на висоті 413 м над рівнем моря на колишньому місці резиденції Лева Даниловича, сина Данила Галицького. До нього ведуть спіралеподібні металеві та кам’яні сходи з 349-ма сходинками.

vysokyi-zamok-majdanchyk

Усе місто – немов на долоні видно з Високого Замку. Ця гора – штучний курган, який насипали у 1900 році на честь 300-ліття Люблінської унії. Засипали її півстоліття, а на Високому Замку встановили пам’ятний камінь, на якому було викарбовано напис “Вільні з вільними, рівні з рівними – Польща, Литва і Русь”.

vysokyi-zamok-z-neba

Адреса: вул. Замкова.
Графік роботи: щоденно та цілодобово.
Вхід: безкоштовний.

Церква Святих Ольги та Єлизавети

cerkva-elyzavety-olgy

«Костьол», як називають його львів’яни, збудований у 1911 році за проектом архітектора Теодора-Мар’яна Тальовського. Свою назву неоготичний храм отримав на честь імператриці Єлизавети Баварської. Будівля костьолу є найвищою у місті — 88 метрів. Його гострі шпилі та високі вежі стали візитівкою Львова. 1991 року храм передали греко-католицькій громаді.

lviv-kostel-majdanchyk

kosciol-elzbeta1

Потрапити на оглядову вежу можна з вулиці Городоцької (вхідні двері навпроти зупинки трамвая № 6). Хоч вхід і до храму безплатний, але за атракцію у вигляді оглядового майданчика потрібно заплатити – 10 гривень. Після цього потрібно зробити приблизно 70 – 100 кроків по гвинтових сходах і Ви потрапите на оглядовий майданчик. Звідси відкривається чудовий краєвид на старий Львів, вулицю Городоцьку та залізничний вокзал.

kosciol-elzbeta2

symbol-kosciol-lviv

Висота: 80 метрів.
Адреса: площа Кропивницького, 1 (вхід з вулиці Городоцької).
Графік роботи: будні дні і субота — з 12:00 до 17:30, у неділю — з 13:30 до 17:30.
Вхід: 10 грн.

Оглядовий майданчик на Ратуші

lviv-ratusha-photo

Ратуша — адміністративна будівля Львівської міської ради, яка впродовж століть слугувала приміщенням для місцевої влади Львова. У 1835 році будинок звели архітектори Алоїз Вондрашка, Єжи Ґлоґовський, Йозеф Маркль і Франц Трешер. У XIX столітті після пожежі її відбудували за проєктом Йогана Зальцмана. Із 2006 року вхід до ратуші і на оглядовий майданчик зробили вільним для відвідувачів.

ratusha-lviv-majdanchyk

Lviv 2009 3730

Висота: 65 метрів (408 сходинок).
Адреса: площа Ринок, 1.
Графік роботи: щоденно з 9:00 до 20:00 влітку та з 9:00 до 18:00 взимку.
Вхід: для дорослих — 40 грн, для дітей (до 14 років) — 20 грн.

Лиса Гора

lysa-gora-majdanchyk

hora-lysa-lwiv

Лиса гора така ж давня і овіяна легендами як і початки львівської історії. Гора князя Лева, Піскова, Кальварія, Лиса …, віками збирав назви один з пагорбів Давидівського пасма (частини Подільської височини), пам’ятка природи місцевого значення. Складений із пісковика, піску (звідси одна з назв – Піскова гора), скельних порід пагорб має висоту 388 метрів над рівнем моря. Невисокі скелі, стрімкі схили прикрашають гору з західного та північного боків. Гора незаліснена, лише невеликі деревця і кущі з південного боку.

piskova-gora

gora-piskowa

Знаходиться Лиса гора між сусідньою, Замковою горою та Кайзервальдом, а точніше між вулицями Театинська і св. Войцеха ( нині вул. М. Кривоноса та О. Довбуша ). Саме тут у ХІV столітті височів другий замок-палац короля Лева. Назва народилася після нападу поляків у XIV столітті. Тоді ж замок короля Лева зруйнували, а відбудовувати його ніхто так і не став. Упродовж років гора була спустошена, на ній не було ні лісу, ні будівель. За це її і почали називати Лисою. З того часу подейкують, що Лису гору полюбляє всяка нечисть: там нібито проводилися зібрання відьом, чарівниць та чортів. Однак саме з цієї гори відкривається вид на індустріальний Львів району Підзамче.

lysa-gora2

Висота: 389 метрів над рівнем моря.
Адреса: між вулицями Довбуша та Опришківською (захід з вул. Опришківської).
Графік роботи: щоденно та цілодобово.
Вхід: безкоштовний.

Майданчик на фортеці Цитадель

bashta-cytadel-lviv

Львівська цитадель — фортифікаційна споруда у Галицькому районі Львова. Зведення цитаделі велося у 1850—1856 роках. Цитадель складається з чотирьох веж-бастіонів і триповерхової будівлі казарми. Під час Другої світової війни у цитаделі був концентраційний табір для військовополонених «Stalag 328».

citadel-restoran

За часів Незалежності усі споруди комплексу перейшли у приватну власність. Одна з веж-бастіонів, що знаходиться на Познанській (Пелчинській) горі, яка височіє над долиною Пелчинського потоку (вул. Вітовського), перебуває в руїнах, інша — на цій ж самій горі знаходиться у задовільному стані. Східна вежа-бастіон, що на Калічій горі переобладнано під готель «Цитадель Інн».

citadel-inn

З майданчика можна поглянути на безліч розкішних віл та приватних садиб, збудованих відомим архітектурним бюро Юліана Захаревича та Івана Левинського. Щоб зайти на територію готелю, необхідно подзвонити у дзвінок хвіртки на вході. До речі, у 2012 році львівська цитадель отримала статус об'єкта національної культурної спадщини. 

gotel-cytadel-lviv

Адреса: вул. Грабовського, 11.
Графік роботи: щоденно з 10:00 до 18:00.
Вхід: безкоштовно.

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber