П'ятниця
24 трав., 2024
     

Ukrainian English

Найкрасивіші парки України для осінньої мандрівки

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Парки України

Якщо місто набридло, завжди можна з’їздити на день-два в один з найкрасивіших парків. У цій статті ми познайомимо Вас із найбільш живописними парками України, котрі допоможуть розслабитись в осінню пору.

Дендропарк Софіївка

Один з найвідоміших в Україні парків був заснований в 1796 р. власником міста Умані, польським магнатом Станіславом Потоцьким, названий на честь його дружини Софії і подарований їй же на іменини.

Був створений в майже безлісій місцевості, розділеній річкою Кам’янкою, силами кріпаків. На сьогоднішній день це місце щороку відвідує близько 500 тис. людей.

Sofijivka-Serhij-Krynytsya-Haidamac

Його площа становить 179 га, і він є пам’яткою ландшафтного типу світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII – першої половини XIX ст. Тут росте понад 3300 різновидів місцевих і екзотичних рослин, серед яких болотний кипарис, сосна Веймутова, тюльпанове дерево, платан, гінкго, ялини та інші. А також є безліч старовинних альтанок, містків, фонтанів, павільйонів і тематичних затишних куточків.

Ідеальним часом року для поїздки є весна та осінь. Хоча потрібно брати до уваги, що у свята там завжди дуже багато людей. На вході краще купити путівник, щоб нічого не пропустити.

Дендропарк Олександрія

Другий за кількістю туристів після Софіївського, парк Олександрія був заснований в 1793 р. гетьманом Браніцьким і також названий на честь дружини – Олександри.

Oleksandriya-Serhij-Krynytsya-Haidamac

Територія парку становить близько 200 га, і в той час він вважався одним з кращих в Європі, завдяки своїм 25 водойм і 2500 видів рослин, привезених з Південної Америки, Китаю і Японії, серед яких червоний дуб, тюльпанове дерево, магнолія Кобус, рододендрон японський та інші.

В основі ландшафтної композиції лежить Велика галявина, від якої розходиться мережа алей з парковою архітектурою і скульптурою. Є колонада з цікавою акустикою – сказане пошепки слово чути на протилежному її боці. А в спеціальному саду, де вирощуються екзотичні плодові та ягідні культури, проводяться екскурсії, дегустації і продаються саджанці.

Ландшафтний парк Буки

Парк новий, був заснований в 1996 р. підприємцем Іваном Сусловим, котрий викупив близько трьох гектарів землі, на яких було звалище.

Тепер на цьому місці знаходиться один з найкрасивіших в Україні парків. У першій його частині є красива дзвіниця Данила і церква Святого Євгенія. А далі розташований фонтан – той самий, що стояв колись на Майдані Незалежності.

Park-Buky

Зараз він відреставрований і працює в оточенні безлічі лавок. Далі починається територія самого парку, де є Алея казок для дітей і навіть невеличкий звіринець, населений ведмедями, оленями та іншими тваринами.

Парк Тростянець

Пам’ятник садово-паркового мистецтва середини XIX в. заснований зусиллями і засобами Івана Скоропадського (онука того самого гетьмана).

Для його створення на абсолютно рівній ділянці землі були насипані штучні гори (до 30 м), що нагадують Альпи, а отримані котловани перетворили в ставки. Рослини спершу були звичайними, начебто, ялини і сосни.

Кращі парки України

Однак незабаром їх трохи розбавили більш рідкісними представниками хвойних – сибірської ялиною і кедром, чорноїю сосною і ялівцем. На даний момент колекція парку налічує понад 620 видів рослин, які ростуть на 200 га землі.

На території частково збереглося кілька флігелів, які зараз реставруються з метою створення готелю і музею. Окрім того, тут похований сам засновник парку.

Парк Шенборна

Один з найкрасивіших парків Закарпаття був відкритий в карпатських лісах в 2013 р. Крім рослин і кельтського саду з календарем друїдів в ньому є сім незвичайних ліхтарів, які символізують дні тижня і 12 мостів, що позначають знаки зодіаку.

У центрі парку розташоване красиве озеро Тур з невеликим острівцем, до якого курсує пліт.

Парк Шенборна

А також працює справжній кам’яний водяний млин. Територією можна покататися в кінних екіпажах, оскільки творці парку намагалися передати атмосферу Австро-Угорської імперії. Про що свідчать Австрійський і Угорський прапори, вивішені на головних воротах.

Парк розташований на території курорту Воєводино, де можна і зупинитися на пару днів.

Краснокутський дендропарк

Один з найстаріших дендропарків України, історія якого налічує понад 200 років. Заснований в кінці XVIII ст. поміщиком І.Н.Каразіним, братом засновника Харківського університету на місці козацького Петропавлівського монастиря (1664 р.).

Подорожуючи по світу, він зібрав і привіз на батьківщину безліч садженців і рідкісного насіння, серед яких гінкго, канадська тополя, платан, ялиця Лоуа, сосна Веймутова, айва японська, горіх чорний. На даний момент парк налічує понад 300 видів різних рослин і входить до складу Краснокутської дослідної станції садівництва.

Krasnokutskyj-dendropark

Тут є кілька озер з лебедями і ажурними мостами, довгі алеї, засаджені віковими деревами і навіть збереглися печери Петропавлівського монастиря.

Правда, вхід в них закритий, але зате можна спуститися в маленьку підземну каплицю, біля входу в яку стоять половецькі кам’яні баби.

Ландшафтний парк Замку Радомисль

Недалеко від Києва є справжнє середньовічна фортифікаційна споруда, що стоїть на гранітній скелі в оточенні величезного озера, двох водоспадів, мальовничої річки і густих хвойних лісів. Називається місце – Замок Радомисль.

На величезній території, що примикає до замку, розташований ландшафтний парк, по якому можна довго і з цікавістю гуляти.

Це окремий природний комплекс, створений за принципом мінімального втручання людини в природне середовище. Тут є скелі і підземні гранітні породи, що виходять на поверхню, кілька підземних джерел питної води.

Парк Радомишль

Безліч рослин, серед яких рідкісні сорти ірису, водяні лілії, англійські паркові троянди, магнолії і навіть занесений до Червоної книги водяний горіх. А також вільно розгулюють бобри, річкові видри, норки, водяні щури і безліч птахів. Територія парку, як і будівля Замку, прикрашена оригінальними скульптурами XVII-XIX ст.

У замку можна подивитися унікальний музей української ікони, що складається з близько 5000 предметів християнського мистецтва XVII-XX ст. Відвідати старовинну папірню, яка перебувала в замку з 1612 року і виготовляла папір для друкарні Києво-Печерської Лаври. А в трапезній перекусити.

Час роботи: пн-ср вихідний, чт-нд з 9 до 18:00.

Качанівський палацово-парковий комплекс

Національний історико-культурний заповідник Качанівка, що розташувався на берегах річки Смош, є єдиним в Україні палацово-парковим комплексом, що зберігся в повному обсязі.

Він об’єднує пам’ятник садово-паркового мистецтва Качанівський парк, закладений в 1777 р, і палац.

9302 800x600 Sadiba -Kachanivka-

Парк розташований на двох ярусах. На верхньому знаходиться невелика частина з геометричним плануванням біля палацу, що складається з алеї каштанів від палацу до церкви, партеру, скверу та майданчики. А в нижній частині розташувався один з найбільших пейзажних парків не тільки в Україні, але і в Європі.

Він виник на основі природного лісу і нараховує понад 80 порід дерев і кущів, що ростуть на території 560 га. Крім усіляких хвойних тут є й екзотичні рослини, наприклад, бархат амурський, птелея і катальпа. Також в парку є різні старовинні мости, гірки, якісь романтичні руїни на березі Великого ставу і численні мальовничі алеї і доріжки, загальна довжина яких становить 60 км.

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків" 


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber