Четвер
25 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Лікування в Східниці: мінеральні води

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Східниця - лікування

Мінеральні води Східниці – це 17 свердловин, 38 мінеральних джерел, а, крім того, понад 25 нерозвіданих джерел. У них, розташованих на площі в 8 кв. км, добувають мінеральну воду під назвою «Нафтуся». Її ресурси досягають 100 кубометрів за день.

Цікаво, що води Східниці часто залягають разом з нафтовими покладами. Адже описуване родовище розташовується в Сколівських Карпатах, на Орівському пласту. Цілющу силу дають мінеральній воді мікроелементи, а також органічні сполуки.

Східницька "Нафтуся" має дуже багато корисних властивостей:

  • блокує порушення обмінних процесів;
  • відмінно покращує видільні процеси;
  • має вагомий вплив на видільні ниркові функції і жовчеутворюючу здатність печінки;
  • впливає на евакуаторну, а також секреторну здатності шлунка;
  • сприяє клітинній регенерації.

Завдяки цьому «Нафтуся» успішно застосовується для боротьби з хворобами шлунка, нирок, печінки, недокрів’ям, діатезом, діабетом. Вона сприяє виведенню радіонуклідів.

Лікування в Східниці

Залежно від хімічного складу і рівня мінералізації східницька вода поділяється на слабомінералізовану, що володіє збільшеною присутністю складових органічного походження і має яскраво виражений жовчогінний вплив, слабомінералізовану, що містить залізо, середньомінералізовану, гідрокарбонатно-хлоридну, а також гідрокарбонатну, натрієву та натрієвохлоридну.

20

Східницькі джерела володіють різними властивостями:

  • Джерело №1 – це натрієво-кальцієво-гідрокарбонатна вода. Наявні складові органічного походження підвищують лікувальний вплив. Рекомендують хворим на пієлонефрит, літогенний діатез, пієлоцистит в хронічній формі, що має не туберкульозне походження, порушення жовчовидільного механізму. Мінеральне джерело №1 с містить воду невисокої мінералізації, що володіє збільшеним відсотком елементів органічного походження. Володіє яскравим жовчогінним впливом. Рекомендована при панкреатитах, діабеті, а, крім того, недугах печінки або сечовидільного механізму та ін.
  • Джерело №2 має содову воду, здатну впливати на кислотно-лужний баланс. Знижує утворення шлункової кислоти. Рекомендована при недугах дванадцятипалої кишки, а, крім того, кишечника і шлунка.
  • Джерело №3 – це кальцієво-гідрокарбонатна вода, що відрізняється невисокою кислотністю. Містить збільшений відсоток корисних мікроелементів, а також має сірководневий запах. Здатна викликати уродинаміку, а також циркуляцію крові, має протизапальну і сечогінну дію, протидіє появі і росту каменів у нирках, стабілізує їх функціонування. Виводить радіонукліди, підвищує апетит, загальний стан. Допомагає боротьбі з діабетом.
  • Джерело №5 – містить органічні сполуки кальцієво-натрієво-гідрокарбонатна вода. Призначають при хронічних недугах жовчовивідних або сечовивідних систем.
  • Джерело №8, 9, 10 – бювет. Ці джерела Східниці містять слаболужну, а також кальцієво-гідрокарбонатну воду невисокою мінералізації. Має збільшений відсоток заліза, а, крім того, срібла, кремнієвої кислоти і марганцю. Призначають при ниркових недугах, порушеннях функціонування жовчних шляхів, нирок, а, крім того, при порушеннях сечовидільного механізму. Така «Нафтуся» здатна посилити відхід сечі, а, крім того, поліпшити здатність нирок до фільтрації.
  • Джерело №13 – кальцієво-гідрокарбонатна вода, що має збільшений відсоток заліза. Вона здатна коригувати секреторні здатності шлунка. В результаті прискорюється вироблення еритроцитів і відновлюється відсоток гемоглобіну. При споживанні посилюється виведення цезію. Її приписують при гастритах, залізонедостатніх анеміях, хворобах нирок, а, крім того, променевої хвороби тощо.
  • Джерело №15 містить воду невисокої мінералізації, що має збільшений відсоток марганцю, а також вуглекислоти і заліза. Призначається при залізонедостатніх анеміях, захворюваннях шлунка, що характеризуються збільшеною кислотністю тощо.
  • Джерело№18с – слаболужна вода невисокої мінералізації, що характеризується яскравим жовчогінним впливом. Сульфатно-натрієво-гідрокарбонатна вода володіє сильним сірководневим запахом. Є збільшена присутність мікроелементів, що здатна підвищувати жовчоутворювальну печінкову здатність, генерацію холаїнів, а також регенерацію її тканин. Вода знижує присутність в жовчі холестерину, підвищує вводовидільні особливості нирок, знижує запалення в них.
  • Джерело №25 – вода невисокої мінералізації, що відрізняється яскравим жовчогінним впливом. Призначають при циститах хронічного характеру, а, крім того, при пієлонефритах, холециститах, в результаті втручання на нирках.
  • Джерело №26 містить гідрокарбонатно-кальцієво-сульфатно-магнієву воду. Аналогічно №25.
Джерела Східниці

Лікувальний озокерит Східниці

Мінеролог з Австрії на ім’я Глюкер ще в 1850 році дав назву земному воску – озокерит. В Європі речовину ще називають гірським, мінеральним або земним воском. Ключова маса запасів цієї речовини розташовується в місті Борислав, що за 10 км від курорту Східниця. Дана порода є надзвичайно рідкісною. Наша держава – світовий лідер за обсягами добування, переробки, а також якості наявного озокериту.

На вигляд він схожий на бджолиний віск. Його колір коливається від коричнево-зеленого до жовтого. Озокерит містить в своєму складі тверді вуглеводи. Завдяки своїй генетичній схожості з нафтою, даний мінерал дуже теплоємний. Його видобуток стартував разом з нафтою ще в 18 столітті. Він застосовувався для створення свічок, при обробці шкіри, для лікування поранень або травм і хвороб суглобів.

У Східниці широко використовують даний мінерал для лікування. Адже він набагато ефективніший і простіший в порівнянні з грязелікуванням. Для цих цілей застосовують речовини, що грунтуються на озокериті і інших нафтопродуктах: вазеліні, парафіні. Доведено, що ефект від застосування мінеральної води «Нафтуся» багаторазово підвищується при використанні аплікацій озокериту.

Особливі якості земного воску, роблять його надзвичайно затребуваним, з цієї причини попит на нього регулярно зростає. Його вивчення медиками ще не завершено.

Що ще цікавого в Східниці?

Бескиди. Система гірських хребтів, протяжність яких становить 300 км. Гори тягнуться територією України, Словаччини, Чехії та Польщі. У 1999 році тут створили парк «Сколівські Бескиди». Приїхавши в Східницю на відпочинок влітку, ви отримаєте справжнє задоволення від парку.

Кам’яна Миколаївська церква. Ця церква була побудована у 1695 році, а її дерев’яна дзвіниця в 1821 році.

Державний історико-культурний заповідник «Тустань» На території заповідника є однойменна фортеця, яка виконувала оборонну функцію. Фортеця була створена з каменів-пісковиків з с. Урич.

Кімната-музей народного побуту. Тут можна побачити етнографічні знахідки, які збирають вже більше 20 років.

Парк Стужиця. Ландшафтний регіональний парк Стужиця має площу 4250 га і розташовується на східних схилах Бескидського хребта на висоті 700-1269 м над рівнем моря.

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber