Четвер
18 лип., 2024
     

Ukrainian English

5 фактів про перший громадський транспорт у Львові

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

cikavi-fakty-transport-lviv

А що ви знаєте про львівський транспорт? Пропонуємо підбірку цікавих фактів, які доповнять ваші знання про легендарне місто Лева.

1. Перший громадський транспорт — кінний омнібус (це такий екіпаж на 15–20 місць) з’явився на вулицях у 1835 році. Потім, у 1880-му, Львів побачив його оновлену версію — кінний трамвай. Новий гуркітливий транспорт спочатку настільки не сподобався містянам, що його закидали яйцями та помідорами. Зате водіям кінного трамваю в ті часи платили не менше, ніж професорам у вишах!

2. Львів’яни жартують, що перший трамвай привіз до міста дощ — і з того часу ці двоє є символами міста Лева.

mutna b0bf2

3. Перші електричні трамваї почали курсувати Львовом 1894 року. В салоні могли розміститися 10–15 осіб на сидіннях і стільки ж стоячи. Вагони виготовлялися з деревини, обшитої металом.

4. Перший автобусний маршрут у Львові з’явився у 1928 році, і з’єднував площу Кропивницького з аеропортом. А вже у 1936-му — перші міжміські дизель-потяги. Вони курсували в Коломию, Борислав, Тернопіль, Заліщики та інші міста, і робили це швидше за сучасні потяги тих самих маршрутів аж на 1 год 20 хв. Щоправда, і коштували поїздки дорого: це був такий собі VIP-транспорт для ділових подорожей.

5. У серпні 1906 року у місті з’явилися перші таксі. Поїздка від Опери до кінця вулиці Івана Франка коштувала як 500 сніданків у львівській кнайпі.

kinnyj-tramvaj-2

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber