Четвер
25 квіт., 2024
     

Ukrainian English

10 зоопарків та зоокуточків Західної України

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

Зоокуточки Західної України

Зоопарк «Лімпопо»

Адреса: Львівська область, Дрогобицький район, смт. Меденичі, вулиця Львівська, 21
Телефон: (067) 406-92-32
Час роботи: щодня без вихідних з 10:00 до 17:00
Вартість: дорослий - 110 грн, дитячий до 14 років - 70 грн, діти до 4-х років безкоштовно.

Площа зоопарку приблизно 4 га. Це — найбільший у Львівській області приватний зоопарк. Тут проживає близько 400 видів тварин, зібраних з усіх куточків нашої планети. Серед них є рідкісні, занесені в Міжнародну Червону книгу і Червону книгу України.

Зоопарк Лімпопо

У зоопарку є кілька видів тварин, які не представлені більше ніде в Україні. Всі вони проживають в зручних просторих вольєрах, ви зможете побачити кожного мешканця «Лімпопо» в максимально природних умовах.

У «Лімпопо» багато ссавців, як травоїдних, так і хижаків. Тут можна побачити овець, кіз, кілька видів биків, в'єтнамських свиней, осли, кенгуру, коні, лами, зайці, полярні вовки, білки та ін.

Гордість зоопарку - представники сімейства котячих: лев, уссурійський тигр, пума, білий тигр, північнокитайський леопард, сервал, канадська рись, перський леопард і чорний ягуар. Улюбленцями публіки стали ведмеді, яким кожен з відвідувачів може через спеціальну трубу опустити щось смачненьке.

Зоокуточок у Трускавці

Подивитися на диких тварин абсолютно безкоштовно можна у Трускавці. Таку можливість дає ландшафтний парк "Підгір’я", який знаходиться на території санаторію "Карпати", є ідеальним місцем для пізнавальних прогулянок. Окрім, власне, самого парку, неймовірно гарного і доглянутого, з численними композиціями, виконаними із бронзи та дерева, тут можна побачити багато диких тварин.

Тут мешкають олені, леопард, рисі. Також є пави, фазани, каролінки, дикі та свійські качки і ще чимало декоративного птаства. А ще – безліч кішок і кошенят, яке обожнюють, аби з ними бавилися і фотографувалися. А ось, годувати тварин і птахів категорично заборонено.

Дельфінарій «Оскар» у Трускавці

delfinarij-oskar-truskavec

Адреса: вулиця Городище, 18, Трускавець, Львівська область, 82200
Телефон: 050 033 0339
Веб-сайт: http://truskavets.oskar.org.ua/

Розважально-оздоровчий комплекс з дельфінами «Оскар» у мальовничому курорті Трускавець є єдиним закладом такого типу у Західній Україні. Його офіційне відкриття датується 31 жовтня 2015 року та попри короткий термін існування, дельфінарій став справжньою родзинкою цієї здравниці, а дельфіни та морські котики – улюбленцями всього регіону, і не тільки. Адже феєричні шоу з морськими жителями, доступне спілкування з ссавцями, плавання із ними – нікого не залишать байдужим.

Ведмежий притулок «Домажир»

domazhyr

Адреса: Львівська область, Яворівський район, с. Домажир
Телефон: +38 (067) 509-30-58
Час роботи: 10:00-19:00. Вихідний день — понеділок.
Вартість квиток/екскурсія: дорослі 100/130 грн, сімейний 250 грн /340 грн
Як доїхати: Вам потрібно їхати трасою М-10 у напрямку Янова. Після знаку "Ямельня" (наступне село трасою за Домажиром), доїхати трасою до вказівника "Жорниська" (праворуч), повернути за табличкою і 2,5 км їхати за вказівниками до ведмежого притулку "Домажир".
Facebookhttps://facebook.com/BearSanctuaryDomazhyr/

Поблизу села Домажир, 15 км від Львова, відкрився ведмежий притулок, що займає площу 20 га. Реабілітаційний центр розташований між селами Домажир та Жорниська. Він відповідає всім європейським стандартам закладів такого типу і створений за допомоги міжнародного благодійного фонду FOUR PAWS.

domazhyr-lviv2

Ведмежий притулок "Домажир" — реабілітаційний центр, метою якого є допомога та порятунок ведмедів із притравлювальних станцій, пересувних зоопарків, цирків, готелів та ресторанів.

Тут умови для утримання тварин максимально наближені до природних, що сприяє відновленню природних інстинктів та поведінки. Кожен ведмідь має свій особистий вольєр площею мінімум 1 тис квадратних метрів. Зараз у притулку перебуває 6 ведмедів.

domazhyr5

Поміж вольєрами збудовані спеціальні туристичні доріжки, тож всі охочі мають змогу поспостерігати, як живуть бурі ведмеді у живій природі. Для охорони та надійного утримання звірів, по периметру загорожі встановлено систему електричного захисту.

Зоокуточок «Дім єнота»

dim-enota-lviv

Адреса: м.Львів вул. Навколишня, 22
Телефон: (097) 457-27-86
Час роботи: плаваючий графік, попередній запис
Вартість: 200 грн.
Умови відвідування: попередній запис.

Це унікальне місце, яке вабить туристів не лише з усієї України, але й з-за кордону. Тут можна дізнатися що таке єнот-полоскун, як його тримати вдома, доглядати, чим годувати. Тварин дозволяють потримати в руках, погодувати та познайомитися з ними ближче. А ще кожен охочий може з ними пофотографуватися.

Усі єноти тут вакциновані, дегільмінтизовані та мають міжнародні ветпаспорти. При бажанні у Домі єнота можна придбати собі цю тваринку і забрати її собі додому.

Кінне ранчо «Скарбова Гора»

skarbova-gora-kinne-rancho

Адреса: Львівська обл., Перемишлянський район с. Селіско, вул. Селиська, 7 (27 км від центру Львова).
Телефон: (067) 329-42-29
Вартість: спілкування з конем, їзда 500 грн. за 1 годину (за попередньою домовленістю)
Веб-сайт: http://skarbovagora.com.ua/

«Скарбова гора» це не лише ранчо, це один із центрів конярства, тут займаються іпотерапією з дітьми і саме звідси починаються кінні походи Галичиною. Для кінних походів околицями, є відповідна амуніція: вестернові сідла, до яких можна причепити багато необхідного спорядження та піти в автономний кількаденний похід.

skarbova-gora-rancho

Сьогодні на «Скарбовій горі» живе десять коней, троє з яких народились уже тут, на ранчо. Майже весь час коні проводять на пасовищі, у своєму природному середовищі. Навесні та влітку коні харчуються виключно травою на левадах, а в інший час їх потрібно годувати сіном та вівсом.

skarbova-gora-koni

Це ранчо створене для того, щоби проводити час на природі, взаємодіючи з тваринами. До послуг гостей сад і можливість зайнятися в околицях різними видами активного відпочинку, зокрема риболовлею та пішим туризмом. Серед зручностей будинку для відпочинку "Скарбова гора" дитячий ігровий майданчик, тераса, кафе та спільний лаунж.

Буйволина еко-ферма «Райський куточок»

bujvolyna-ferma-zakarpattya

Адреса: с. Горінчово, Хустський р-н, Закарпатська обл..
Телефон: +38 (067) 384 2224
Як доїхати: трасою Київ–Чоп (М-06), біля Мукачево повернути на Хуст, доїхати до райцентру, а потім ще 15 км до села Горінчово.
Час роботи: з 9.00 год. до 21:00 год., щодня, без вихідних.
Вартість: Дорослі – 30 грн., діти до 6-ти років - безкоштовно. Міні-зоопарк + відкрита буйволина ферма.
Facebookhttps://www.facebook.com/ecoferma.rk/

Тут ви побачите: буйволів, оленів, африканських страусів, павичів, декоративних качок угрі, свійських курей, фазанів — золотистих, румунських і мисливських, куропаток, конів та косуль. 

ferma-bujvoly

bujvoly-zakarpattya

Знайомство з фермою проводить професійний та досвідчений екскурсовод. Екскурсія цікава та пізнавальна.Також бажаючі можуть поїздити верхи на конях.

Оленяча ферма на Закарпатті

ferma-oleni

Адреса: с. Липча, Закарпатська обл.
Телефон: (067) 249-10-81
Як дістатися: недалеко від районного центру Хусту, а саме між селами Іза та Липча.
Час роботи: з 9.00 до 19:30 год.
Вартість: дорослий - 30 грн, дитячий - 20 грн.

Єдина, не тільки на Закарпатті, а й в Україні, оленяча ферма. Понад три сотні плямистих оленів (разом з оленятами 340-350), які пасуться на величезній території у 57 га. 

Оленячу ферму використовують з метою добування пантів (роги оленів в період їх щорічного росту, вважаються цінним лікувальним компонентом) та, як додатковий заробіток - відвідування туристів.

Туристи можуть подивитися на оленів через огорожу, погодувати тварин прямо з рук. Побачити стадо можна двічі на день: ранком десь біля восьмої та ввечері близько сьомої.

olen-zakarpattya

Рідкісні олені з’явились на фермі ще у 1987 році. Гелікоптером їх доправили сюди аж із Калінінградської області. Основна мета вирощування цих тварин – пантокрин – лікарська речовина, добута із рогів. Її застосовують при перевтомі, неврастенії, неврозах, слабкому серцевому м'язі, гіпотонії, для підвищення працездатності. У той час справа була надзвичайно прибутковою та давала великі гроші. Та в незалежній Україні сировина значно подешевшала – і оленячу ферму зробили туристичним об’єктом. 

Страусина ферма на Закарпатті

hust-ferma-strausiv

Адреса: Хуст, Закарпатська область
Години роботи: з 8 год. ранку і до 20 год. в літній період, але потрібно попередньо домовлятися.
Телефон: (067) 260-14-53
Вартість: 20 грн - дитячий (до 12 років) та 30 грн. - дорослий. Яйце можна придбати за 400 грн.

Природні умови краю виявилися цілком придатними для життя страусів, а самі вони зовсім невибагливі у їжі – споживають майже все – та не потребують особливого догляду.

straisyna-ferma-zakarpattya

Хороші гроші купці платять і за самих страусів. Самка важить до 100 кілограмів, а самець - 120, а коштує доросла птаха до 2 500 євро. За рік приплід на фермі - близько 200 пташенят.

straus-oko

На ферму приїжджають десятки туристів, щоб помилуватися страусами. Найбільше дивовижним птахам радіють діти – «велетенські кури» викликають чимало запитань у малечі. У миттєвій боротьбі між страхом перед розмірами страуса та дитячою цікавістю нарешті перемагає останнє.Тут також можна побачити поні, віслючка та кіз. Погодувати тварин та сфотографуватися.

Міні-зоопарк в Яремче

zoopark-yaremche

Адреса: м.Яремче, Івано-Франківська обл.
Телефон: (03434) 2-27-31 та 2-11-57
Вартість: дорослий - 20 грн, дитячий - 10 грн.

Комплекс складається з двох зон – зоопарку з клітинами для птахів, і безпосередньо відкритого вольєрного господарства. Тут можна побачити карпатського орла, оленів, косуль та диких кабанів. Уздовж доріжки є оглядові вишки, піднявшись на які, можна присісти на лавочку і спостерігати за тваринами як у вольєрі, так і за його межами. Також уздовж доріжки можна купити у доглядача корм, якщо ви забули це зробити на касі.

- Культурно-просвітницький портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber