П'ятниця
19 квіт., 2024
     

Ukrainian English

10 цікавих фактів про українське кіно

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

Українське кіно

Хоч українське кіно зі значними труднощами виходить на світовий ринок, вже сьогодні з'явилось безліч цікавих та неповторних фільмів, які варті уваги навіть найбільш вишуканого глядача. Більшість наших фільмів виходила в обмежений прокат, і не користувались особливою популярністю, але після багатолітнього застою на 2017-2018 роки профінансовано понад 100 кінострічок і деякі з них можуть нас приємно здивувати, тому ми підібрали для вас 10 цікавих фактів про українське кіно.

❶ Як і у всьому світі перші фільми в Україні були німими. Лише у 1930 році з'явилась перша озвучена документальна кінострічка Дзиги Вертова «Симфонія Донбасу».

❷ Близько 70 років українське кіно було частиною радянського і всіляко обмежувалось рамками тогочасної політики та цензури, однак і в ті часи з'являлись фільми достойні світового визнання.

❸ 1964 року відбулась прем'єра геніального фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Кінокартина отримала 39 міжнародних нагород та 28 призів на кінофестивалях у різних країнах світу.

istoriya-ukrainskogo-kino

❹ Сьогодні Україна створює кіно разом з Болгарією, Грузією, Польщею, Італією, Францією, Нідерландами та багатьма іншими країнами Європи. Наші сучасні стрічки показують в кінотеатрах по всьому світу та вони беруть участь у найпрестижніших кінофестивалях.

❺ Найбільшим міжнародним кінофестивалем в Україні є київський кінофестиваль «Молодість», який заснований в 1970 році і проходить кожного року в жовтні.

❻ Перший телесеріал української кіностудії «Царівна» з'явився 1994 року складається з двадцяти серій.

❼ З 1997 року Україна висуває фільми на премію «Оскар», однак першим фільмом який представив Україну є кінострічка «Мамай» Олеся Саніна 2003 року.


❽ На жаль, українці надають перевагу перегляду фільмів дома і в середньому лише 2-3 рази на рік ходять в кіно. До порівняння, польські глядачі відвідують кінотеатри близько 3-4 разів на рік, а американські близько 10 разів.

❾ Згідно з даними Державного агентства України з питань кіно станом на 2015 рік в Україні діє лише 464 кіноекрани і третина з них розташовані в Києві. До порівняння в сусідній країні Польщі їх понад дві тисячі. Можливо саме тому українські стрічки досі не окупляються під час прем'єрних показів.

Факти про українське кіно - діаграмаНа графіку показана кількість випущених українських фільмів

❿ З 2006 по 2011 світ побачило лише 16 картин, а в 2010 не було випущено жодного нашого фільму, який вийшов в кіно.

Після багатолітнього застою на 2017-2018 роки профінансовано понад 100 кінострічок і не зважаючи ні на що сьогодні ми спостерігаємо відродження українського кінематографа. У 2016 році на екрани вийшло тридцять українських фільмів, а для порівняння, у 2012 всього шість.

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber