П'ятниця
29 трав., 2020
завантаження...

Навіщо дитині знати своє родове дерево

Рейтинг 3.2 з 5. Голосів: 6

дерево роду

З появою дитини ваша сім'я стає багатшою на ще одне життя. У новонародженому воєдино зливаються два роди, дві абсолютно різні історії. І на старому родовому дереві проросла нова гілочка, народилося нове покоління. Але ми з вами знаємо, що юна гілочка не виживе, якщо її не будуть живити соки потужного дерева. І діти не зможуть вирости сильними, успішними, шанованими людьми, якщо не вберуть у себе досвід минулих поколінь, не навчаться поважати старших. А дійсно, навіщо дитині знати минуле своєї сім'ї, родини? Спробуємо відповісти на це питання.

Сім'я сильна, коли над нею дах один (прислів'я).

Вивчати історію своєї родини необхідно, адже саме вона виховує гордість за приналежність до свого роду, бажання стати такими ж як і діди. Дитина, яка дізнається про минуле своїх близьких, відчуває себе частинкою великого і надійного цілого, вона занурюється в добротворну атмосферу, необхідну для гармонійного розвитку.

У дошкільному дитинстві починає формуватися почуття відповідальності перед пам'яттю своїх предків. Причому прагнення «не засмутити маму», «не зганьбити своїх батьків, свій рід» є більш ефективним стримуючим та стимулюючим початком, аніж будь-які покарання. А батькам вивчення минулого допоможе розповісти про те, які схильності і таланти можуть бути у їхніх дітей, яким шляхом їх краще направляти.

У давнину знання родоводу було життєво необхідним... і рятувало рід від вимирання. Ще в епоху неоліту люди і без вчених-генетиків помітили, що від близькоспоріднених шлюбів часто народжуються хворі, нежиттєздатні діти. І чоловіки стали сватати (в різних традиціях - викуповувати, викрадати) наречених у сусідніх родів, громад. Жорстке табу на шлюби між двоюрідними братами і сестрами виникло у стародавніх народів навіть раніше, ніж віра в богів. Австралійські аборигени, наприклад, створили дивовижну систему рахунку спорідненості, де кожна людина знає своє походження і, відповідно, хто потенційно може стати його дружиною. А будь-яка дівчинка-алеутка з якихось Командорських островів здатна надиктувати вченим список своїх родичів на пів зошита. Ось так.

Коли з'явилася приватна власність, глава сім'ї, природно, був зацікавлений, щоб нажите майно і титул дісталися у спадок саме його синові (інакше для кого він старався?). З тих пір люди багаті і знатні стали серйозно вести свій родовід. Адже горда заява «Рюриковичі ми!» гарантувала доступ у вищий світ і безбідне існування. У крайньому випадку, можна було вигідно одружуватися.

Але не тільки меркантильні інтереси і потреба в фізичному виживанні змушували людей пам'ятати свій рід, своє минуле. З давніх-давен у слов'ян було традицією поминати, шанувати предків, і таких днів було у році багато. Предків досі закликають до столу на Різдво, ставлячи дідуха на покутті.

У давнину люди могли перерахувати свій родовід до 18-20 поколінь. І якщо вважати час одного покоління 25-30 років, то родоводи охоплюють щонайменше 500-600 років. Бабусі і дідусі були зобов'язані передати дітям знання родового древа і пов'язані з ним легенди, перекази, оповідання про богатирів роду, що являло собою цілий епос. А на сімейних і громадських святах і урочистостях, в присутності численних гостей, які приїздили іноді й за 100 верст, дітям влаштовували випробування. П'яти-шестирічні малюки перераховували своїх родичів, починаючи з засновника роду і закінчуючи самим собою. Щоб перевірити твердість знання, слухачі запитували з середини дерева роду, а потім вгору і вниз...

А коли в Швеції порівняли родоводи успішних жінок, то виявилося, що практично у кожної в роду була заповзятлива і заможна прародителька, господиня корчми. І якщо хтось колись у вашому роду розбагатів, домігся визнання в професії або був щасливий у шлюбі - його приклад абсолютно правдиво повідомляє, що і вам цілком реально змінити життя на краще.

- Культурно-історичний, просвітницький портал "Спадщина Предків"


Не забудьте поділитись статею у соцмережах:


Теги:     пращури      рід      дерево роду      традиція

загрузка...

Прокоментувати:

blog comments powered by Disqus

Опитування

Якого Ви віросповідання?
 
завантаження...

загрузка...