П'ятниця
10 квіт., 2020

Навіщо дитині знати своє родове дерево

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

дерево роду

З появою дитини ваша сім'я стала багатшою на цілий світ. Завдяки цьому малюкові злилися воєдино два роди, дві абсолютно різні історії. І на старому родовому дереві проклюнулась нова гілочка, народилося нове покоління. Але ми з вами знаємо, що юна гілочка не виживе, якщо її не будуть живити соки потужного дерева. І діти не зможуть вирости сильними, успішними, шанованими людьми, якщо не вберуть у себе досвід минулих поколінь, не навчаться поважати старших. А дійсно, навіщо дитині знати минуле своєї сім'ї, родини? Спробуємо відповісти на це питання у нашій статті.

Сім'я сильна, коли над нею дах один (прислів'я). Вивчати історію своєї сім'ї необхідно, саме вона виховує гордість за приналежність до свого роду, свого прізвища, бажання стати такими ж, як діди. Дитина, яка дізнається про минуле своїх близьких, відчуває себе частиною великого і надійного цілого, вона занурюється в добру і вдячну атмосферу, необхідну для нормального розвитку. У дошкільному дитинстві починає формуватися почуття відповідальності перед пам'яттю своїх предків. Причому прагнення «не засмутити маму», «не зганьбити своє прізвище, свій рід» є більш ефективним стримуючим початком, ніж будь-які покарання. А батькам вивчення минулого може розповісти про те, які схильності і таланти можуть бути у їхніх дітей, яким шляхом краще їх направити.

У давнину знання родоводу було життєво необхідно... і рятувало рід від вимирання. Ще в епоху неоліту люди і без вчених-генетиків помітили, що від близькоспоріднених шлюбів часто народжуються хворі, нежиттєздатні діти. І чоловіки стали сватати (або викуповувати, або красти) наречених у сусідніх родів, громад. Жорстке табу на шлюби між двоюрідними братами і сестрами виникло у стародавніх народів навіть раніше, ніж віра в богів. Австралійські аборигени, наприклад, створили дивовижну систему рахунку спорідненості, де кожна людина знає своє походження і, відповідно, хто потенційно може стати його дружиною. А будь-яка дівчинка-алеутка з якихось Командорських островів здатна надиктувати вченим список своїх родичів на пів зошита.

Коли з'явилася приватна власність, глава сім'ї, природно, був зацікавлений, щоб нажите майно і титул дісталися у спадок саме його синові (інакше для кого він старався?). З тих пір люди багаті і знатні стали скрупульозно вести свій родовід. Адже горда заява «Рюриковичі ми!» гарантувала доступ у вищий світ і безбідне існування. У крайньому випадку, можна було вигідно одружуватися.

Але не тільки меркантильні інтереси і потреба в фізичному виживанні змушували людей пам'ятати своє минуле. З давніх-давен у слов'ян було традицією поминати предків, і таких днів було у році багато. Предків досі закликають до столу на Різдво, ставлячи дідуха на покутті. родоначальнику за своє життя, за ті якості характеру, які і сьогодні допомагають досягати успіху. У давнину люди могли перераховувати свої родоводи до 18-20 поколінь. І якщо вважати час одного покоління 25-30 років, то родоводи перекази охоплюють щонайменше 500-600 років. Бабусі і дідусі, наприклад, були зобов'язані передати дітям знання родового древа і пов'язані з ним легенди, перекази і сказання про богатирів роду. А на сімейних і громадських святах і урочистостях, в присутності численних гостей, які приїздили іноді і за 100 верст, дітям влаштовували випробування. П'яти-шестирічні малюки перераховували своїх предків, починаючи з засновника роду і закінчуючи самим собою. Щоб перевірити твердість знання, слухачі питали з середини генеалогії, а потім вгору і вниз...

А коли в Швеції порівняли родоводи успішних жінок, то виявилося, що практично у кожної в роду була заповзятлива і заможна прародителька, господиня корчми, наприклад. І якщо хтось колись у вашому роду розбагатів, домігся визнання в професії або був щасливий у шлюбі - його приклад абсолютно правдиво повідомляє, що і вам цілком реально змінити життя на краще.

- Культурно-історичний, просвітницький портал "Спадщина Предків"


Не забудьте поділитись статею у соцмережах:


Теги:     пращури      рід      дерево роду

загрузка...

Прокоментувати:

blog comments powered by Disqus

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
завантаження...

загрузка...

♦ НАШ YOUTUBE-КАНАЛ♦ МИ В FACEBOOK

♦ Про сайт


«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний сайт-агрегатор, присвячений альтернативній історії, культурології і етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання. 

Допомога проекту:

Підтримати сайт "Спадщина Предків"

heritage@spadok.org.ua

twitter instagram pinterest skype tumblr