Субота
20 лип., 2024
     

Ukrainian English

ДНК-аналіз: Стародавні ірландці - нащадки жителів причорноморських степів

Рейтинг 3.6 з 5. Голосів: 12

ДНК генеалогія ірландців

Аналіз ДНК стародавніх ірландців, що жили на Смарагдовому острові 5,2 тисячі років тому, показав, що вони успадкували частину свого геному від жителів причорноморських і прикаспійських степів, представників так званої Ямної культури, говориться в статті, опублікованій в журналі National Academy of Sciences.

"В епоху бронзи Європу захлиснула ціла хвиля геномних змін, яка пройшла по всій її протяжності, від понтійських степів біля Чорного моря і до самого західного його острова. Високий ступінь цих змін в Ірландії змушує нас замислитися про інші зміни, зокрема, про появу на острові мови, що послужила предком для західно-кельтських мов ", - заявив Ден Бредлі (Bradley) Ден з Трініті коледжу в Дубліні (Ірландія).

Бредлі і його колеги встановили спорідненість між древніми жителями Причорномор'я і сучасними ірландцями, відновивши і розшифрувавши ДНК древньої ірландки, що жила на території острова 5,2 тисячі років тому, і трьох чоловіків, які жили в Ірландії помітно пізніше, приблизно 4000 років тому.

Останки жінки і одного з чоловіків збереглися досить непогано, що дозволило генетикам відновити їх геном з досить високою точністю для "викопної" ДНК - кожен сегмент їх був прочитаний по 10 разів.

Це дозволило вченим зробити вкрай важливе порівняння - простежити за тим, як змінювалася архітектура ДНК ірландців в добронзовий період, що сталося з ними після відкриття металургії і порівняти геноми стародавніх і сучасних жителів острова. Розшифровка цієї ДНК і її порівняння з іншими зразками стародавніх геномів розкрила кілька вкрай цікавих деталей з життя стародавніх жителів усієї Європи в цілому.

Приміром, перші фермери острова, до числа яких належала жінка, були майже поголовно мігрантами з Близького Сходу - Бредлі і його колегам майже не вдалося знайти слідів мисливців-збирачів, перших жителів Європи, які повинні були жити в Ірландії до пришестя нових племен людей приблизно 10-12 тисяч років тому.

Irish-roots-ukraine

Ці люди були зовсім не схожі на сучасних ірландців - вони володіли смаглявою шкірою, карими очима, темним волоссям та іншими ознаками типово південних народів старого Світу. У свою чергу, ці близькосхідні племена були майже так само сильно витіснені і замінені новими "прибульцями" - людьми з причорноморських і прикаспійських степів.

Ці племена, носії так званої ямної культури, привезли з собою на "Смарагдовий острів" блакитні очі, світле і руде волосся, "ірландський" варіант чоловічої Y-хромосоми. Крім того, чорноморсько-каспійські народи принесли незвичайну мутацію в гені C282Y, поява якої призводить до розвитку гемохроматозу - порушень у виведенні заліза з організму, від чого особливо часто страждають ірландці сьогодні.

Все це, і особливо мутація в C282Y, говорить на користь того, що найближчими родичами нащадків кельтів в Ірландії, Шотландії та Уельсу не є західно-європейські народи, а ті степові індо-європейські племена, які жили в степах Причорномор'я 4-5 тисяч років тому.

ireland-roots-from-ukraine

Оригінал статті: Irish have roots in the Middle East and Black Sea, scientists discover

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber