П'ятниця
29 бер., 2024
     

Ukrainian English

Як позбутися щурів та мишей з допомогою трав

Рейтинг 3.2 з 5. Голосів: 13

Як позбутися мишей та щурів з допомогою трав

Не всі знають, що щурі та миші дуже чутливі до запахів. Є трави, які є природними помічниками у боротьбі з гризунами та допоможуть захистити ваше житло і зібраний урожай від гризунів.

Бузина

buzyna-chervona-proty-myshej

Бузина володіє відлякуючим ефектом проти мишей і щурів, так як вони не переносять її неприємного запаху. Коріння бузини чорної виділяє синильну кислоту. Рослина помірно отруйна для ссавців, тому там, де росте бузина, дрібні гризуни не оселяться. Люди з давніх-давен знали про ці чудові властивості бузини й тому висаджували її близько сараїв, складів, зернових комор для відлякування мишей, щурів, гілками перешаровували скирти сіна та обв'язували стовбури яблунь. Помічено, що будівлі, навколо яких росте червона бузина, чисті від мишей і щурів. Садівники впевнено стверджують, що навколо червоної бузини немає комах - шкідників. У селах і сьогодні, як в колишні часи, нарізають гілки бузини і розкладають їх у підпіллі.

Крисогон або чорнокорінь

chornokorin-krysogon

З давніх пір в народі найефективнішим засобом у боротьбі з мишами і щурами вважається рослина чорнокорень (у свіжому і сухому вигляді). Порошок з сушених кореневищ, свіжий сік або міцний відвар коріння цієї рослини застосовується з харчовою приманкою для цькування гризунів, а покладений в приміщенні оберемок свіжої або сушеної трави так відлякує мишей і щурів, що вони надовго залишають це місце.

Гризунів і комах відлякує неприємний запах чорнокореня, який люди, зовсім не відчувають. Якщо ж занести зрізаний чорнокорень в будинок, можна не турбуватися про збереження продуктів на полицях. Раджу вам, розкласти стебла і насіння чорнокореня скрізь у підпіллі, у коморах, на горищах. Для цього траву Крисогона потрібно особливим способом подготувати. Свіжі або висушені рослини обшпарити окропом і покласти в мишачі нори, у підпілля, комору, горище, розвішані купками в садовому будиночку або розкидати біля стовбурів плодових дерев. Миші і щурі особливо бояться чіпких насінин, які «намертво» пристають до їх шкірки. Щоб гризуни надовго покинули вашу ділянку, досить посадити в 6 соток 20-25 рослин чорнокореня. Розміщувати їх слід ближче до плодових дерев і кущів, а також будинку і сараю.

Чорнокорень, закладений пучками в сіно, здатний відлякати гризунів, не даючи своїм запахом облаштувати гризунам собі гніздо.

Крисогон дуже отруйний, особливо корінь і насіння. Будьте обережні. Крилатий вислів "Блекоти об'ївся" відноситься саме до цієї рослини. 

Полин

polyn-vid-myshej

Цю траву знають, здається, всі. Сильний гірко-терпкий аромат полину посадженого по периметру саду, захищає його від багатьох шкідників. В давнину висушеним полином перекладали снопи хліба, захищаючи їх від мишей. І зараз полином обв'язують на зиму стовбури дерев. Для відлякування гризунів в будинку і підпілля висушену траву полину розкладають в місцях появи мишей і щурів. Пучками цієї трави обкладають по периметру сховища (кладовки, льохи).

М'ята польова або дика м'ята

450px-Ackerminze Mentha arvensis

Ще одна корисна і добре всім відома травичка. Правильно висушена м'ята, а також настоянка м'яти на спирту добре відлякує щурів і мишей. Гризуни не зіпсують ваші їстівні припаси, якщо покласти поруч з ними невеликий пучок з листя м'яти. А якщо навколо будинку ви розведете м'ятні зарості, то миші будуть обходити ваш будинок стороною. Чи знаєте ви, що у м'яти багато й інших корисних властивостей. Наприклад, подрібнене листя м'яти, покладене на дно шафи позбавлять вас від набридливої ​​молі. Бояться запаху м'яти і домашні мурашки. Якщо помазати соком свіжого листя м'яти мурашині доріжки, комахи підуть з вашого будинку. А ось для відлякування комарів, раджу покласти, біля вашої подушки кілька гілочок свіжої м'яти. І запах приємний, і комарі не турбують. 

Пижма

Спекотним літом, коли різнотрав'я луків пахне змішаними ароматам, на тлі інших запахів різко виділяється запах пижма - вона чітко пахне камфорою.

З давніх часів, пижму використовують в побуті, як природний інсектицид, адже мухи, комарі, мошки її просто не переварюють! Застосування її в якості засобу від мух користується популярністю у домогосподарок. Досить посипати порошком пижма м'ясо - і мухи навіть не наблизяться до нього. А от якщо покласти в'язку квітів пижми в приміщенні, то надокучливі мухи надовго його покинуть. Добре використовувати пижму звичайну і для боротьби з міллю, клопами і блохами.

Миші теж дуже не люблять запах пижми. Тому раджу вам, розкласти її, зв'язавши в пучки по 3-5 стеблинок, скрізь - не тільки в будинку, але і в підвалі. І там, де лежить пижма - буде завжди чисто.

Ромашка

Запах квітів ромашки дуже люблять люди, але не люблять миші. Тому ромашку з давніх пір досвідчені господині використовують для боротьби з надокучливими гризунами. Вони розсипають на підлозі в будинку ароматні головки ромашки, а пучки висушених квітів тримають в господарських будівлях, де зберігаються продукти харчування.

Багульник

Ще один ваш добрий помічник у боротьбі з шкідниками: паразитами, шкідливими комахами і гризунами. Знайте, що обкурювання травою багульника вижене з вашого будинку всіх мух і комарів. А миші не ввійдуть у приміщення, якщо по кутах кімнат і біля нір розкласти гілочки багульника - зрозуміло, попередньо переконавшись, що його запах не зіпсує життя "законним" мешканцям будинку. Раджу вам, перекласти гілочками багульника одяг у шафах і скринях для відлякування молі. Багульник допоможе вам не гірше нафталіну.

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber