П'ятниця
24 трав., 2024
     

Ukrainian English

Які дерева садили коло хати наші предки?

Рейтинг 4.1 з 5. Голосів: 9

Які дерева садили коло хати українці

Вишня

Добра прикмета – посадити біля хати вишню. Це невибагливе дерево, якому потрібно мінімум догляду, зате воно чудово і гарно цвіте, квітне і приємно пахне навесні. Вишня вважається символом родючості, достатку й добробуту. Кажуть, це оберіг, що приносить щастя і удачу. 

Ялівець

Ялівець – це одна з найпотужніших рослин, яка оберігає дім від негативної енергії. Якщо посадити ялівець біля будинку, рослина буде оберігати всіх членів родини. Вважається, що висаджувати його потрібно перед будинком, а не позаду нього.

Шипшина

Шипшина розкішно виглядає у будь-яку пору року. Крім цього, вона охороняє достаток сім’ї. Це сприятлива за енергетикою рослина, яка приваблює лише світло й добро. Основне призначення шипшини  – це любов, пристрасть і міцні, стабільні родинні стосунки.

Модрина

Частий гість подвір’я на Прикарпатті та Закарпатті. Особливо приваблива своїм виглядом восени. Присутність модрини необхідна тим, хто відчуває безпричинні сумніви, страхи і занепокоєння. Модрина, якщо її посадити біля будинку, допомагає впоратися з депресією, поганим сном та іншими психологічними проблемами.

Акація

Акація позитивно впливає на продовження роду. Вона лікує безпліддя як у чоловіків, так і у жінок. Якщо ви довго не можете народити дитину, спробуйте посадити біля хати акацію. Крім цього, вона знімає стрес і покращує настрій.

Груша

Це дерево – символ материнства і любові, стабільності й довголіття. Її можна садити біля житлового будинку, стабілізує енергетику й наділяє мешканців гарними якостями – умінням спілкуватися, товаришувати, родичатися. Груша потрібна там, де багато чварів, непорозумінь.

Ялина

Ялина вбирає енергію протягом літа, а взимку ділиться нею. Вона корисна тим, хто відчуває взимку брак життєвої сили. Ялина біля будинку захищає сім’ю від сварок, допомагає стримувати емоції, прибирає неприємне відчуття.

Калина

Символ роду, жіночого здоров’я та краси. Вона заспокоює нервову систему і має дуже сприятливу енергетику. Під кущем калини завжди відчувається спокій.

Клен

Клен біля будинку допоможе вам зняти негативну енергію, менше сваритися з членами родини. Він приносить довголіття, любов і матеріальний достаток у ваш дім. Життя людей, які посадили клен на подвір’ї, буде спокійним і розміреним.

Горобина

Горобина збереже ваш будинок й родину від чаклунства і будь-якої негативної енергії. Горобина вчить контролювати свої емоції. Кажуть, що це дерево мудрості.

Яблуня

Найкраще дерево, яке можна посадити біля вікон спальні молодої дівчини. Яблуня дарує красу, чарівність, віру в себе, удачу в любові і щастя в сімейному житті. Пов’язана яблуня також з вічною молодістю і довголіттям. Загалом усі плодові дерева дуже корисні, якщо ростуть під вікнами, де стоїть ліжко.

Які дерева НЕ МОЖНА садити біля будинку

yaki-dereva-sadyly-nashi-predky

Посадити на подвір’ї дуб – дуже погана народна прикмета, яка віщує смерть глави сім’ї. До того ж, аура цього дерева сприймає тільки здорових і сильних фізично людей. Слабкодухих, кволих енергетика дерева знищує.

Береза – дуже потужний захисний засіб. Але рости вона повинна за межею вашої ділянки, біля хвіртки. А поруч із березою можна поставити ослінчик для спілкування з цим деревом. Тоді вона буде стояти на сторожі й не пропустить зло у ваш дім. На питання про те, чи можна садити березу біля вікон, прикмети дають чітке пояснення: у кроні дерева живуть духи, які зазвичай ворожі до людей.

Волоський горіх можна посадити на ділянці, але не біля хати і господарських будівель. Річ не лише в народних рикметах, але і в його розгалуженій кореневій системі. Під горіхом не росте жодна інша рослина, а міцне коріння часто пошкоджує фундамент.

Вважається, той, хто посадить вербу, вмирає у той же рік. Тим більше, не можна садити вербу на честь народження дитини. Те саме стосується й осики. Ці символи журби повинні рости подалі від людської оселі.

Тополю також садять на віддалі від будинку. Вона чудово позбавляє від негативної енергії, але перебуваючи дуже близько до житла, може і нашкодити. Тож під тополею слід відпочивати, набиратися сил, але не жити поруч.

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber