П'ятниця
27 трав., 2022
   

Ukrainian English Polish

Військові замовляння

Рейтинг 4.2 з 5. Голосів: 5

Військові замовляння

Військова магія тісно зіштовхувалась зі шкідливими за своїми цілями завданнями. Різниця між ними полягала втому, що шкідлива магія, як правило, була таємною й однобічною, військова — зазвичай публічною і мала на меті необхідність подолати активний опір жертви. Джерелом військової магії служили, імовірно і рефлекторні дії, викликані спогадом про заподіяну образу. Прийоми військової магії запозичені як із профілактичної (носіння амулетів, замовляння зброї), так і з агресивної магії — військові-ритуальні танці, що мали, крім іншого, практичний зміст тренування і розминки перед реальним боєм. 

Здавна, у людини було бажання подолати страх перед небезпеками війни. Бажання знайти більш надійний захист, ніж звичайне озброєння послужило приводом для розвитку військової магії, де застосовувалися обряди замовляння воїна, його сорочки, кольчуги, військової уніформи від шаблі, меча, до кулі та ін. Так українські козаки, одягнені в сорочки, розгромили польських летючих гусар, одягнених в залізні обладунки. Добриня Микитич здолав Змія заговореним мечем. Іллю Муромця каліки-перехожі підняли з допомогою цілющої води і дали йому таку силу, що той зміг здолати Солов'я-Розбійника.

Так, Вольга умів, за переказами, перетворюватися на звіра, подібна чутка йшла і про князя Всеслава, який правив Полоцькою землею в середині XI століття і ймовірно, у літописців не було підстави сумніватися в істинності цих чуток, раз вони згадали про його здатність обертатися в вовка в "Слові о полку Ігоревім". 

Секретами стародавнього ратного чаклунства володіли також київський князь Святослав, дядько і наставник князя Володимира Добриня, а також запорізькі козаки, козаки характерники. На думку деяких дослідників, своїми неймовірними перемогами навіть над багаторазово переважаючим за силою противником характерники зобов'язані пізнанням в бойової магії: вони могли заздалегідь дізнаватися про плани противника, пересуватися з надприродною швидкістю, довгий час перебувати без шкоди для свого здоров'я у вкрай несприятливих, важких умовах, позбавляти ворога сили і відваги.

Незважаючи на те, що багато найпотаємніших секретів бойового чародійства прославлені герої забрали з собою в могилу, стараннями фольклористів, дослідників старовини і стародавніх магічних традицій стало можливим, трохи заповнити цей пробіл у знаннях сучасної людини. Предки чудово розуміли, що військове зіткнення або битва відбувається не тільки на рівні фізичного світу, а й на тонкому, астральному рівні, тому тільки той, хто завчасно подбав про захист або про зміцнення тіла, свого астрального двійника, може розраховувати на перемогу навіть над переважаючим за силою і чисельністю супротивником.

І хоча вища військова магія, що дозволяла знищити ворога на відстані одним зусиллям волі або ж повністю перенести поєдинок у астральний простір, була доступна лише професійним магам високого польоту, існувало безліч досить нескладних ритуалів, які давали можливість отримати переваги порівняно з ворогом. Так, наприклад, вміння створювати зброю, яка наділяє воїна великою силою і що дозволяє виходити переможцем з усіх битв, називалася "Кий-Бий". Для її створення, воїн, в темну безмісячну ніч, ішов зі своєю зброєю в ліс, або на пустку і клав її під великий камінь, вкриваючи зверху листям дуба і звіробою. Після цього він розводив недалеко від каменя багаття і сидів у нього всю ніч безперервно, причому неодмінно спиною до каменя. Крик хижого птаха або дикого звіра, що лунав у нічній тиші за спиною бійця, означав, що зброя готова до бою. Якщо ж цього не відбувалося, ритуал повторювали ще раз. Виймаючи зброю з під каменя, воїн вимовляв: "На захист і збереження, проти всякого лиха".

Значна частина слов'янської військової магії відноситься до народної магії, що надає виключне значення проголошенню того чи іншого заклинання або формального вчинення будь ритуальної дії. Ймовірно, це могло дати відчутний результат, якщо людина володіла вродженими екстрасенсорними здібностями або ж твердо вірила у силу скоєного ним обряду. Існували сотні змов, призначених для захисту в битві, для набуття богатирської сили і відваги, звірячої спритності й витривалості, причому у всіх незмінно присутні образи і предмети, знайомі багатьом ще за билинами і народними казками: камінь-Алатир, меч. 

Підготовка до бою

Напередодні бою. Підійти до джерела з водою, набрати з нього в долоні води і випити зі словами: "П'ю воду сили, п'ю воду потуги, п'ю воду непереможності". Випивши воду витерти руки об зброю, ніби наживлюючи її силою. Обернути свій погляд до сонця, та сказати: "Як бачу я (ім'я) цей день, так дай мені Всемогутній Дажбоже побачити і наступний".

Замовляння від куль

Заговорюється онук Дажбожий ... від кульового заліза, пістолету, від кулі свинцевої; ставлю, поставлю ідола-ідолового від сходу до заходу, від землі до неба, слову моєму замок, а змова моя міцна як камінь алатир.

Як забрати силу у противника

Одним з методів, яким користувалися запорізькі козаки, був метод відбирання сили при дотику. Сила ніби перетікала від одного до іншого. В момент дотику промовляйте: "Як тече річка, так і ти, сила, течи від нього до мене". Заклинання одночасно супроводжується вами створеною думкоформою, як перетікає річка. Це ж робили і на відстані.

Як зробити тіло міцніше заліза

  1. 1. Взяти шматок старого заліза, розжарити на огні, занурити кілька разів в ємкість з колодязьною або джерельною водою. При цьому примовити: "Залізо, залізо, живи воду силою, буде міцніше мій милий". У цій воді заварюється дубова кора і гілочки дуба. На молодий місяць, в таїні від чужих очей, обітріть тіло цією водою 7 днів поспіль. Слова замовляння під час обтирання: "Закріпи вода, дуб і залізо тіло моє від кулі від ножа, від удару в обличчя, від удару в живіт, від удару в спину. Як дуб живе 300 років, так і мені (ім'я) не пораненому, не убитому, не каліченому жити. Слово міцне на віки віків ліплене".
  2. 2. Беремо невеликий плоский шматочок заліза, прив'язуємо до правої руки і промовляємо змову: "Як у заліза сила так у мене онука Дажбожого (ім'я). Як його не прострелити, не перерубати, так і мене". Перед змовою добре потримати шматок заліза в росі. Робити це на молодий місяць на 1-3 день.

Щоб перейняти силу, спритність, хитрість у ворога

Замовляється на траву звіробій в ніч на Купала: "Сила трави, сила ночі, збережи мої руки, мої ноги, мою голову, моє тіло, моє серце від кулі, летючої, від сокири рубаючої, від піки колючої, шаблі та ножа, від заліза і булату, від міді червоної і зеленої, від кременю, від кістки, від жимолості. Як струмки вливаються в річку так і сила ворога, його розум і хитрість, вливаються в мене. Як жодна сила на землі не може підняти Алатир-камінь, що лежить на острові Буяні, так і не один ворог не відбере взяте мною. Як втратить він взяте мною, так і буде він бігти в страху у край свій, так забуде дорогу до мене. Слова мої - ключ, діло моє - замок, ключ - загублений в океані-морі, як ключ не знайти, так і замок не відкрити".

На захист в бою

Замовляється в день тижня і в годину вашого народження. Перед початком обряду рекомендуется вмитися: "На морі-окияні, на острові Буяні горючий - камінь лежить. Під цим горючим - каменем схованка глибока. У тій схованці я (ім'я) сиджу. Поки до острова не допливуть, горюч-камінь не піднімуть, схованки не відкриють і мене (ім'я) не знайдуть, до тих пір ні багнет, ні шабля, ні сокира, ні куля, ні лихий чоловік мене не візьмуть".

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Поділитись статею у соцмережах:


Підписатись на електронну розсилку нових матеріалів:

blog comments powered by Disqus