П'ятниця
03 груд., 2021
     

Українські магічні замовляння (2020)

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Українські магічні замовляння

Хочемо запропонувати вашій увазі огляд невеличкого видання, котре доволі непомітно пройшло повз українського читата й водночас встигло поповнити золоту скарбницю української етнологічної літератури. Мова піде про збірку "Українські Магічні Замовляння", котра побачила світ у 2020 році завдяки київському видавництву "ФОП Стебеляк" й може бути корисною кожному українцю. Нижче ми розповімо чому.

У передмові упорядник зазначає:

"Українським воїнам і героям, матерям, синам і донькам, батькам, родинам, господарям і митцям, вченим і мудрецям, усім українцям присвячується!"

zbirka-zamovlyan

У книзі представлено рідкісний матеріал: більше 100 різноманітних давньоукраїнських молитов, замовлянь, славнів, примівок, розділених за тематикою. Більшість з них мають лікувальну дію, наприклад: замовляння від болю, від хвороб, від переляку, від пристріту, від кровотечі, від лишаю, від зубного болю тощо. Є також військові замовляння, замовляння Перуна та інших староукраїнських богів, замовляння перед боєм, від проблем, бід та ворогів і так далі. 

У давнину люди були більш духовними і чутливими, щиро вірили у силу та могутність слова - ним лікували, захищались й хвалили Бога та усі сили Природи і Всесвіту. Без молитви чи замовляння не обходилось жодне свято чи обрядодійство - народження, іменини, одруження - завжди освячувалося святим словом, настановою, примовляннями - на щастя, на долю, на любов, на здоров'я. Ще сьогодні ми чуємо їх від старих людей.

Слово зберігає свою сакральну суть досі, проте все більше наших питомо українських слів, архаїзмів губляться у "горах" сленгу, суржиках та чужоземних висловах. Дедалі рідше у великих містах можна почути звичайнісіньке "Щиро дякую" чи "Дай Боже щастя".

Книга налічує 56 сторінок, має матову палітурку, маленька за розмірами, виконана у форматі 70x108, її зручно та приємно тримати в руках чи носити з собою, оформлена у традиційних жовто-блакитних кольорах, з ілюстраціями культового українського художника Віктора Крижанівського. 

Придбати збірку можна написавши нам на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  (вартість - 100 грн).

- Культурно-історичний, просвітницький портал "Спадщина Предків"


Не забудьте поділитись статею у соцмережах та вподобати нашу сторінку:blog comments powered by Disqus