Вівторок
13 квіт., 2021
      
завантаження...

Українські магічні замовляння (2020)

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Українські магічні замовляння

Хочемо запропонувати вашій увазі огляд невеличкого видання, котре доволі непомітно пройшло повз українського читата й водночас встигло поповнити золоту скарбницю української етнологічної літератури. Мова піде про збірку "Українські Магічні Замовляння", котра побачила світ у 2020 році завдяки київському видавництву "ФОП Стебеляк" й може бути корисною кожному українцю. Нижче ми розповімо чому.

Упорядник - молодий галицький краєзнавець Віталій Креслав, який більше 10-ти років збирав у своє задоволення та досліджував український автентичний фольклор, присвячуючи цьому захопленню увесь свій вільний час. Так з роками "народилася" ідея видати накопичений матеріал, щоб передати майбутнім поколінням. А друзі цю ідею підтримали й спільним коштом допомогли видати збірку. 

У передмові упорядник зазначає:

"Українським воїнам і героям, матерям, синам і донькам, батькам, родинам, господарям і митцям, вченим і мудрецям, усім українцям присвячується!"

zbirka-zamovlyan

У книзі представлено рідкісний матеріал: більше 100 різноманітних давньоукраїнських молитов, замовлянь, славнів, примівок, розділених за тематикою. Більшість з них мають лікувальну дію, наприклад: замовляння від болю, від хвороб, від переляку, від пристріту, від кровотечі, від лишаю, від зубного болю тощо. Є також військові замовляння, замовляння Перуна та інших староукраїнських богів, замовляння перед боєм, від проблем, бід та ворогів і так далі. 

У давнину люди були більш духовними і чутливими, щиро вірили у силу та могутність слова - ним лікували, захищались й хвалили Бога та усі сили Природи і Всесвіту. Без молитви чи замовляння не обходилось жодне свято чи обрядодійство - народження, іменини, одруження - завжди освячувалося святим словом, настановою, примовляннями - на щастя, на долю, на любов, на здоров'я. Ще сьогодні ми чуємо їх від старих людей.

Слово зберігає свою сакральну суть досі, проте все більше наших питомо українських слів, архаїзмів губляться у "горах" сленгу, суржиках та чужоземних висловах. Дедалі рідше у великих містах можна почути звичайнісіньке "Щиро дякую" чи "Дай Боже щастя".

Книга налічує 56 сторінок, має матову палітурку, маленька за розмірами, виконана у форматі 70x108, її зручно та приємно тримати в руках чи носити з собою, оформлена у традиційних жовто-блакитних кольорах, з ілюстраціями культового українського художника Віктора Крижанівського. 

Придбати збірку можна написавши нам на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  (ціна - 50 грн, відправка по передоплаті "Новою Поштою" або JUSTIN).

Також ви можете завантажити ознайомлювальний фрагмент книги в електронному варіанті.

- Культурно-історичний, просвітницький портал "Спадщина Предків"


Не забудьте поділитись статею у соцмережах та вподобати нашу сторінку:


Теги:     фольклор      народна магія      здоров'я      традиція      українці

завантаження...
blog comments powered by Disqus

завантаження...