Четвер
18 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Як убезпечити себе і родину під час поїздок на автівці

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

shtrafy-za-pasazhyrski-remeni-bezpeky

Безпека пересування автівкою залежить від різних факторів. Це вміння водія володіти собою, правильно тримати корпус та руки під час керування транспортним засобом, стиль і техніка водіння. Але важливо знати та виконувати й інші правила, які допомагають максимально знизити ймовірність потрапляння до ДТП.

Що допоможе водієві убезпечити своє життя, пасажирів та пішоходів, читайте далі.

Регулярне обслуговування авто

Однією із запорук безпечного водіння є проходження планового та регулярного ТО автомобіля. За наявності загрози безпеці спеціаліст ТО вчасно дасть пораду, яку поломку треба виправити та запропонує варіанти її усунення.

Поширеною проблемою, яка може призвести до аварійної ситуації, є неправильний тиск у шинах. Низький або високий, він здатний знизити продуктивність засобу пересування або призвести до розриву шин. Уважно потрібно ставитися й до справності гальмівної системи. Від неї залежить стійкість та керованість автівки.

Використання ременів безпеки

Ремені безпеки дійсно рятують життя. Пристібати їх повинен водій та всі пасажири. Той, хто відмовляється це робити, наражає на небезпеку не тільки себе, а й інших.

Захисні паски розраховані на людей зростом від 1,5 м, вагою від 40 кг. Для дітей від народження застосовують інші засоби захисту.

Використання дитячого автомобільного крісла

Пристрій гарантує безпеку дитини у дорозі. Вироби потрібно використовувати залежно від віку та ваги маленького пасажира. Для групи 0+ (малюки від народження) дитячі автокрісла виконані таким чином, що малюк у них знаходиться в положенні напівлежачи, а його голову захищає м'який валик. Старші діти їздять в аксесуарах сидячи.

Дотримання безпечної дистанції

Навіть водіям зі стажем слід дотримуватись безпечної відстані між транспортними засобами. Важливо завжди мати запас часу, щоб правильно відреагувати на несподівану зупинку або занос машини, що йде попереду. В погану погоду, темний час доби експерти рекомендують збільшувати відстань вдвічі.

Дотримання допустимої швидкості руху

Перевищення швидкісного режиму – ще одна поширена причина аварій. Висока швидкість особливо небезпечна, якщо у водія обмежена видимість через погані погодні умови. У нічний час, дощ, ожеледицю, туман необхідно вибирати меншу швидкість, ніж за сприятливої погоди. Кожен водій має усвідомлювати, що швидкість руху транспортного засобу встановлює він сам, виходячи із дорожньої обстановки.

Відмова від усього, що відволікає в дорозі

Використання смартфона за кермом транспортного засобу – одна з причин ДТП. Тривалі телефонні розмови, переписка, селфі під час їзди призводять до втрати пильності та уваги. Згідно з дослідженнями, 20-річний водій, який розмовляє телефоном, має реакцію людини 70 років.

Серед факторів, що відволікають автомобілістів у дорозі, також є гучна музика, GPS-навігатори. Те саме можна сказати й про нанесення макіяжу, вживання їжі, напоїв, розмови з пасажирами під час керування.


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber