П'ятниця
29 бер., 2024
     

Ukrainian English

3 способи як очистити воду в домашніх умовах

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

jak-ochystyty-vodu-v-domashnih-umovah

В умовах війни чи екологічної катастрофи знайти очищену питну воду в місті доволі складно, а то й неможливо. Ми поділимося деякими способами, які допоможуть очистити промислову воду до стану питної самотужки в домашніх умовах та розглянемо плюси та мінуси кожного з них.


Спосіб 1. Пігулки на основі хлору та йоду.

Призначені для знезараження та дезінфекції води. Таблетку необхідно покласти у воду, і вже за півгодини вода стане придатною для пиття.

Плюс - швидко і надійно.

Мінус - не кожен має такі таблетки, а можливості придбати у магазині може не бути.

Спосіб 2. Замороження. 

У велику місткість набираємо холодну воду з крана і ставимо в морозильну камеру на добу. Беремо ємність з водою та несемо у ванну кімнату. "Важка вода", що містить різні нітрати, залізо та інші шкідливі речовини, збирається в центрі та на дні ємності. З допомогою напору гарячої води необхідно розплавити й вимити дно та центр, залишивши лише кришталево чистий лід. Щоб не розплавити дуже багато льоду, кладемо ємність на бік і робимо наскрізний отвір у центрі ємності.

Протягом процесу перевертайте ємність, щоб розплавлення дна відбувалося поступово. Чистого прозорого льоду має залишитись трохи – лише стінки. Трохи залийте ємність гарячою водою, щоби можна було легко дістати з неї лід і перемістити його в окрему посудину. Тепер залишилося почекати, поки лід розтане або просто розтопити його на вогні. Однак рекомендуємо не розтоплювати його повністю, залиште пару крижинок, щоб вода була прохолодною.

Плюс – не потребує додаткових коштів, затрат.

Мінус – на очищення води знадобиться доба.

Спосіб 3. Фільтр у домашніх умовах.

Основа – глечик та велика лійка. Кладемо лійку в глечик і відрізаємо невеликий шматочок марлі, щоби часточки нашого фільтра не потрапили у воду. Другий шар – вата, викладаємо її невеликим шаром. Потім ще один шар марлі. І найголовніша, фільтруюча частина – активоване вугілля. Для нашого фільтра потрібно 5 упаковок, розподіляємо їх по всій поверхні фільтра. Поверх активованого вугілля кладемо ще 2 шари марлі. Ще один важливий компонент – річковий пісок. Його слід добре промити, прожарити на сковороді й розподілити по всій поверхні, як слід утрамбовуючи. Накриваємо пісок марлею. У лійці необхідно залишити простір, який заповнюватиметься брудною водою. Наш фільтр готовий до використання!

Плюс – швидко, просто, недорого.

Мінус – необхідно мати деякі додаткові матеріали.

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber