Жінки племені зуні. Індіанський народ групи пуебло на південно-заході США. Живуть в основному в резервації Зуні на заході штату Нью-Мексико, на південь від міста Геллап, на кордоні зі штатом Арізона. Кераміка зуні, як власне, й інша кераміка корінних народів Північної Америки дуже нагадує кераміку культури Трипілля-Кукутені, Україна, Дніпро-Балкани-Причорномор'я
Трипільські жінки, реконструкція Зінаїди Васіної
Старовинні домоткані наволочки-подушки. Івано-Франківська обл., Городенківський район, Україна.
Етнічний текстиль, Мексика. Зверніть увагу на ідентичні символи, які використовуються в обох культурах. Це індоєвропейські (арійські) ромбічні знаки, котрі мають оберегове значення і символізують Сонце.
"Вишиванки" мексиканських шаманів з плем'я уїчоль, котре проживає в західній та центральній Мексиці. В центрі зображений слов'янський символ Алатир. Кольори та орнаменти дуже нагадують вишивку Українських Карпат.

Кераміка археологічної культури Могольон (Мімбрес). Одна з 4-х найбільших історичних культур південного заходу сучасних США, частково зачіпає також територію північної Мексики. Існувала приблизно з 150 р н.е. по 1400 р н. е. Назва походить від Могольонскіх гір, названих на честь дона Хуана Ігнасіо Флореса Могольон, губернатора Нью-Мексико в 1712-1715.
© Портал SPADOK.ORG.UA