СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

Тотемізм

КІТ ТА КІШКА У СЛОВ'ЯНСЬКИХ КАЗКАХ І ПОВІР'ЯХ

e-mail Друк
Рейтинг 4.5 з 5. Голосів: 2

kishkanarusi

Кішка — супутниця слов’янської Богині Прії, яка їздить у візку, що запряжений кішками. Кішку здавна шанували і використовували в магії родючості, жіночих таїнствах, містеріях Місячних Богинь. Ця тваринка наділена дуже тонкою інтуїцією. Вважають, що вона перебуває на межі двох світів: Яві і Наві. Тому її як нічну тварину називають помічницею відьом.

AddThis Social Bookmark Button
 

ТОТЕМИ ПРАДАВНIХ І СУЧАСНИХ УКРАЇНЦIВ

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untitled-2

1.  Усі слова колись були Богами

З давніх-давен український бог шлюбу та кохання називається Лель. Земною священною іпостассю Лелявважався i вважається лелека. Трепетні, лагiднi, майже нiжнi стосунки українців з лелекою обумовлені саме тим, що лелека приносить діточок. Цiлi народи називались іменем лелеки.

AddThis Social Bookmark Button
 

Культ дерев у давніх слов'ян

e-mail Друк
Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

cultderevНаші пращури як істинні діти Матері-Природи одухотворювали кожну стеблинку, кожну травину, кожне деревце. Обрядові дії, пов'язані з рослинним світом, зокрема деревами, були найбільш поширеними у слов'ян і мали на меті забезпечити здоров'я та добробут племені, плодючість землі та загальне благополуччя роду. Споконвіку вагомими символами для українців були такі дерева як калина, верба, береза, тополя, яблуня, горобина, бузина, липа та багато інших. Безсумнівно, найперше місце займав правічний дуб - священне дерево бога-громовержця Перуна. 

AddThis Social Bookmark Button
 

ПІВЕНЬ - ХРАНИТЕЛЬ ДОМАШНЬОГО ВОГНИЩА, СИМВОЛ СОНЯЧНОГО СВІТАНКУ

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untitl242424422442ed-2Дуже шанованим птахом в українців здавна є півень – віщий провісник Зорі і Сонця, уособлення вогня і грозового полум'я, хранитель домашнього вогнища. Своїм голосним співом, він немов пробуджує з нічного сну небесне світило, повертаючи на Землю світло дня. Не випадково народна назва півня - «будимир», тобто «буди світ». За народними віруваннями, крик півня відганяє усяке лихо. Після його співу злі духи втрачають активність і змушені повертатись у сферу свого існування. Мотив півня, що криком розганяє нечисту силу і відпугує мерців, є кульмінацією у багатьох українських казках. Природа півня - тісно поєднана зі станом Космосу: він співає у певний час дня і ночі, починаючи з опівночі, – «перші півні», «другі півні», і, нарешті, вранці – «треті півні». Таким чином, своєчасний спів півня сприймається як символ цілісності і гармонійності світобудови.

AddThis Social Bookmark Button
 

ВОВК - ПЕРШОПРЕДОК, СОБАКА ВОЛХВА

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untук42442422цукцукцукцitled4444-478У всій так званій західній цивілізації, породженій християнством і націленій на "перемогу" над Природою, панувало переконання, що великі хижаки по своїй сутності люті і нещадні, що вони одвічно ворожі людині, і їх слід знищувати при будь-якій нагоді. Однак, первісна людина і великі тварини ніколи не були заклятими ворогами тому, що людина не була їх постійною здобиччю. Є підстави вважати, що "найстрашніші" царські хижаки - печерний лев і ведмідь найменше загрожували людині.

AddThis Social Bookmark Button
 

Жаб'є - священний тотем Карпат і балто-слов'янської єдності

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

Un4532523533553352titled4tttttttttt444-478І.

Жаб'є (ЖАБІЄ). Забуте на ХVІІІ ст. гуцульське божество вогню.

Жаб'є (з 1962 р. - Верховина) - селище міського типу, адміністративний центр Верховинського району Івано- Франківської області ( Україна ) . Знаходиться на висоті 620 метрів над рівнем моря на річці Чорний Черемош , в 150 км від Івано- Франківська та 31 км від залізничної станції Ворохта. Населення - 5,9 тис. жителів. Найбільш високогірний путівець Жаб'є ( Верховини ) розташований на високому перевалі на висоті 1250 м. Завдяки цьому вважається одним з найвищих гірських населених пунктів України . Перша письмова згадка про село Жаб'є датується 1424 роком , коли воно разом з монастирем на річці Рибниця ( теперішнє місто Косів) було передане литовським князем Свидригайлом в дар місцевому багатієві Владу Драгосимовичу . Існує легенда , що першим поселенцем в долині Чорного Черемоша був Жабка, від якого і одержало назву колишнє Жаб'є. За іншою версією , тут в заболоченій долині річки водилося багато жаб , звідки і пішла назва поселення . Біля Жаб'є розсташована гора Замагора .

AddThis Social Bookmark Button
 

Трипільські тотеми в гербах української шляхти

e-mail Друк
Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 3

Untitled4444242424242244224-478Аналіз оздоблення трипільського посуду і пластики (ліплених із глини фігурок) уможливлює робити висновок, що найпошанованішими тотемами-тваринами у творців Трипільської цивілізації були тур-бик, змія, коза, пес, птахи. До них же треба зарахувати вепра, ведмедя, риб, зображення яких іноді є в трипільських орнаментах і пластиці.

AddThis Social Bookmark Button
 


Підписатись 
на публікації проекту: