СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

Головна Видатні українці
Видатні українці

Україна має ким пишатися. Чимало видатних людей народилося в Україні. Вони стали відомими й далеко за її межами. Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Україна - це далеко не увесь перелік їх. У цій рубриці ми будемо знайомити з Великими українцями та поглиблювати знання про них. 

AddThis Social Bookmark Button

Українські полководці: від давнини до Другої Світової

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

polkruissЕволюція ролі командувача у війську відбивала ті чи інші тенденції історичного розвитку Русі-України. Військові традиції наших предків занурюються у легендарні часи, коли билинно-літописні князі стояли на чолі "народу-війська", тобто ополчення із усіх дорослих чоловіків. Тоді ватажок завжди йшов попереду інших, своєю звитягою завойовуючи авторитет і пошану у племені.

AddThis Social Bookmark Button
 

Олесь Бердник. Послання до Росії (1978 рік)

e-mail Друк
Рейтинг 0.0 з 5. Голосів: 0
berdnykdorosikjiРосіє!

У минулі часи, дружні або ворожі, діалоги між народами тривали постійно. Вони відбувалися стихійно. В сучасну добу цей привілей народних речників узурповано диктаторами — насильниками Права. Тому велика німота панує в духовній сфері наших націй, а натомість клекоче соціальний базар брехнею, зрадою і мізерними підробками єднання, дружби та злагоди.

AddThis Social Bookmark Button
 

Самоідентифікація Просвітителя. Борис Грінченко

e-mail Друк
Рейтинг 1.0 з 5. Голосів: 1

Untitl533535533ed-1

 

О скільки сліз
повинні ми утерти,
О скільки пут
повинні розітнуть!
Скількох слабих
одрятувать од смерти,
Скільком сліпим
їх очі повернуть!

AddThis Social Bookmark Button
 

Параска Плитка-Горицвіт - гуцулка, яка повторила шлях Сковороди

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untitle455werwerwerw45d-478Народилася Параска Плитка 1 березня 1927 року в селі Бистрець, тепер Верховинського району на Івано-Франківщині, в сім’ї Штефана Плитки. ЇЇ батько був знаменитим ковалем на весь косівський край, окрім того – людиною освіченою, багато читав, знав мови. Мати – Анна – талановита ткаля та вишивальниця. Згодом сім’я перебралася у Криворівню.

AddThis Social Bookmark Button
 


Сторінка 1 з 2

Підписатись 
на публікації проекту: