СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

Головна Археологічні стоянки
Археологічні стоянки

ЗАПИСКИ ЗАСНОВНИКА МІЗИНСЬКОГО АРХЕОЛОГІЧНОГО МУЗЕЮ

e-mail Друк
Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 3
 
Українська земля.
Я люблю твої простори
Рідна матінко моя...
 
ГЕОЛОГІЧНЕ МИНУЛЕ І ПЕРШОПОСЕЛЕНЦІ КРАЮ.
РОЗКОПКИ МІЗИНСКОЇ СТОЯНКИ
 
Геологи пишуть, що Десна тече по кратерах вулканів. Правда, коли тут горіли вулкани (500 млн. літ тому) не було не тільки людей, але й сучасних материків: вони були в складі суперконтинента Пангеї, яка потім дала тріщину і почала непомітно розходитися. І через сотні мільйонів років глобус прийняв сучасний вигляд. Але деформується він і досі: через “тріщину Землі” – озеро Байкал через 35 млн. років пройде новий океан.
AddThis Social Bookmark Button
 

Гінцівська палеолітична стоянка

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

gincipaleedГІНЦІВСЬКА СТОЯНКА пізньопалеолітична (15–13 тисяч років тому) – перша пам’ятка доби палеоліту, що стала відомою на Україні. Розташована між селами Духове і Гінці Лубенського району, на правому березі річки Удаю.

AddThis Social Bookmark Button
 

Печера Прийма - найдавніша стоянка неандертальця на материковій Україні

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

primasmallПрийма - ґрот біля села Прийма Миколаївського району (за 2 км від Миколаїва), пам'ятка археології європейського значення, розміщена на одному з лісистих пагорбів висотою 395 м над р. м. Найдавніше поселення типу "мисливський табір" у печерних умовах материкової України (вік - близько 45,5 тисяч років). Культурний шар потужністю до 15 см у дрібнозернистому темно-сірому піску.

AddThis Social Bookmark Button
 


Сторінка 1 з 2

Підписатись 
на публікації проекту: