Осінні звичаї та обряди


Осінні звичаї та обряди

Осінь - дивовижна, золота пора. Коли природа розмальовує усе на своєму шляху золотими мазками. Дні коротшають, а ночі відкривають містерії обрядів, ворожінь, давніх традицій. Це і дуже важлива пора року, адже йде збір урожаю, підбиваються підсумки і підготовка до початку нового року. 


Хелловін - що це за свято і чи варто його святкувати?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1
samhain bonfire by digimaree-d4doddy-750x450

Мова піде про свято під назвою Хелловін, яке ми раніше чули лише з фільмів, а тепер воно завітало й до нас в Україну. Які коріння має це свято та що собою являє? Як ставитись нам, українцям, до нього? Чи варто взагалі його святкувати? Розповість наш дописувач дід Захар у сьогоднішній статті. 

 

Коли починається бабине літо?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

koly-babyne-lito-ukraini

Наприкінці вересня після тижня дощів в Україні  бабине літо  -  до 25 градусів тепла. За народним календарем, це вже  так зване старе бабине літо, що припадає на кінець вересня – початок жовтня. Йому передує молоде – на початку осені.

 

Вересневі народні свята на Буковині

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

vesillya-svichky

Осінні календарні свята значно менше уваги привертали дослідників. Про вересневі язичницькі свята українців ми маємо мало досліджень як українських, так і зарубіжних авторів. Ще у 60-х рр. минулого століття цими питаннями займався український дослідник діаспори С. Килимник [6, с. 155—161, 168—170]. Зокрема, у праці «Український рік в народних звичаях і історичному освітленні» (т. 5) С. Килимник намагався показати рідновірську основу осінніх свят ластівок, горобців, «Весілля свічки» на загальноукраїнському матеріалі, а також дослідити зв’язок християнського свята Семена з осінніми вересневими святами відльоту ластівок та «Весілля свічки».

 

Свято Богині Долі

Рейтинг 3.4 з 5. Голосів: 5

dolya-svyato-ukrainciv

Доля (Стріча, Среча) - слов'янська Богиня, яка визначає призначення людини, тому при народженні наділяє немовлят всіма чеснотами, пророкує їм майбутнє. Доля, як і Мокоша, є втіленням Матері Лади. Богиня доброї долі; уявляється в образі вродливої молодої жінки, яка пряде міцну рівну золоту нитку людської долі. Символами Долі є веретено, прясельце, клубок ниток.

 


Переклад

Croatian English German Greek Hungarian Italian Lithuanian Polish Slovak Spanish

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
завантаження...

загрузка...

  НАШ YOUTUBE-КАНАЛ  МИ В FACEBOOK

  Про сайт


«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний сайт-агрегатор, присвячений альтернативній історії, культурології і етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання. 

Допомога проекту:

Підтримати сайт "Спадщина Предків"

heritage@spadok.org.ua

twitter instagram pinterest skype tumblr