Осінні звичаї та обряди


Осінь - дивовижна, золота пора. Коли природа розмальовує усе на своєму шляху золотими мазками. Дні коротшають, а ночі відкривають містерії обрядів, ворожінь, давніх традицій. Це і дуже важлива пора року, адже йде збір урожаю, підбиваються підсумки і підготовка до початку нового року. 

Хелловін - що це за свято і чи можна його святкувати?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Хеловін - прихований зміст святаМова піде про свято під назвою Хелловін, яке ми раніше чули лише з фільмів, а тепер воно завітало й до нас в Україну. Які коріння має це свято та що собою являє? Як ставитись нам, українцям, до нього? Чи варто взагалі його святкувати? Розповість наш дописувач дід Захар у сьогоднішній статті. 

 

Коли починається бабине літо?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Бабине літоНаприкінці вересня після тижня дощів в Україні  бабине літо  -  до 25 градусів тепла. За народним календарем, це вже  так зване старе бабине літо, що припадає на кінець вересня – початок жовтня. Йому передує молоде – на початку осені.

 

Вересневі народні свята на Буковині

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

bukowynascОсінні календарні свята значно менше уваги привертали дослідників. Про вересневі язичницькі свята українців ми маємо мало досліджень як українських, так і зарубіжних авторів. Ще у 60-х рр. минулого століття цими питаннями займався український дослідник діаспори С. Килимник [6, с. 155—161, 168—170]. Зокрема, у праці «Український рік в народних звичаях і історичному освітленні» (т. 5) С. Килимник намагався показати рідновірську основу осінніх свят ластівок, горобців, «Весілля свічки» на загальноукраїнському матеріалі, а також дослідити зв’язок християнського свята Семена з осінніми вересневими святами відльоту ластівок та «Весілля свічки».

 

 

Свято Богині Долі

Рейтинг 3.4 з 5. Голосів: 5

Untitl4414141ed-1

Доля (божество) — Доля (Стріча) - Богиня, яка визначає призначення людини, тому при народженні наділяє немовлят всіма чеснотами, пророкує їм майбутнє. Доля, як і Мокоша, є втіленням Матері Лади. Вона відає про все, що було, є і буде з кожною людиною. Доля визначає, чого потрібно навчитися кожній людській душі, коли вона у черговий раз повертається на Землю. Долю завжди треба умилостивлювати принесенням їй подарунків. Дослівно доля означає "частина, частка". Має і свою зворотну сторону - Недолю, якою обертається до людей, які зраджують Рідну Віру, закони Права і предківський Звичай-Покон. Восени на свято Долі (24 листопада) дівчата готують кашу і в горщику виносять за поріг, закликаючи її "Доле, Доле, йди до нас кашу їсти !". 1-2 лютого відбувається Стрітення - Зима зустрічається з Весною.У цей день співаються пісні-замовляння на тепло та добре літо, відбуваються гадання. "Доленько, Доле, дай мені збіжжя, теплу одежу ще й силу ведмежу".

 


Переклад

Croatian English German Greek Hungarian Italian Lithuanian Polish Slovak Spanish

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
завантаження...

загрузка...

| НАШ YOUTUBE-КАНАЛ
| МИ в FACEBOOK«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний сайт-агрегатор, присвячений альтернативній історії, культурології і етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання.

heritage@spadok.org.ua
twitter instagram pinterest skype tumblr 

Допомога проекту: