Тризуб в центрі Афін

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

ТризубМова піде про візерунок на стіні старовинного візантійського храму ХІ ст. в Афінах – Троїцької церкви (грец. Αγία Τριάδα), відомої в столиці Греції ще як «Сотіра Лікодиму» (грец. Σώτειρα Λυκοδήμου).

 

Вважається одним з найбільших середньовічних візантійських храмів Афін. Належить до Афінської архієпіскопії Елладської Православної Церкви. Вважається руським храмом, наразі у ньому служить російськомовна православна громада Афін. 

У 1955 році під час реставраційних робіт, в східному кутку храму, було виявлено поховання з Костницею, де, відповідно до джерел, були поховані кияни, продані татарами в Константинополі.

Тризуб на стінах грецького храму

TrizubAthens1-883e066569

TrizubAthens2-3e7f12e352

Першими слов’янськими настоятелями храму в 1830-40 рр. були о. Анікита (Ширинський-Шихматов) (колишній чернець і ктитор Іллінського скиту на Афоні) та о. Полікарп (Радкевич) (згодом єпископ Одеський, родом з Кам’янця-Подільського).
Щодо візерунків у вигляді тризуба, то існує три версії їх походження: 1) візантійська; 2) арабська; 3) давньоруська (від князів династії Рюриковичів, у яких родовим гербом династії вважався тризуб св. рівноап. кн. Володимира). 

Як і походження тризуба Рюриковичів, походження афінського тризуба достеменно невідоме. Як би там не було, але саме цей символ прикрашає один з найбільших середньовічних візантійських православних храмів Афін.

Автор: Сергій Шуміло
Джерело: http://www.ukranorama.gr/ua/sb-istoria/891-trizub-v-tsentri-afin


Не забудьте поділитись статею у соцмережах:


Теги:     символіка      культура      знаки

загрузка...

Прокоментувати:

blog comments powered by Disqus

Переклад

Croatian English German Greek Hungarian Italian Lithuanian Polish Slovak Spanish

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
завантаження...

загрузка...

| НАШ YOUTUBE-КАНАЛ
| МИ в FACEBOOK«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний сайт-агрегатор, присвячений альтернативній історії, культурології і етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання.

heritage@spadok.org.ua
twitter instagram pinterest skype tumblr 

Допомога проекту: