СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

Мова і писемність

Українська мова й писемність — це здобуток культури і духовної діяльності українського народу. В ній і мудрість віків, і пам'ять народу, і щирість душі. Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік. Протягом тривалого часу вчені вважали, що писемність у наших предків з'явилася у зв'язку із запровадженням християнства. Проте є підстави стверджувати, що вона виникла раніше. Найдавніші пам'ятки такого роду відносяться до палеоліту і датуються XVII-XVI тисячоліттями до Р.Х. Чи не найдавніші символи зафіксовані у гротах святилища Кам’яна Могила та в Межиріцькій стоянці на кістці мамонта. Наскальний малюнок, піктографія, клинопис, ідеографічне письмо - усе це свідки зародження української мови і писемності.

e-max.it: your social media marketing partner

САНСКРИТ - ПРАУКРАЇНСЬКА МОВА

e-mail Друк

5252525252мчммчмЖодна планетарна мова не оповита таким серпанком загадковості й пошанівку, як санскрит. Його називають прамовою людства, священною мовою, мовою богів. Лише з 1762р, коли англійці загарбали Індію, до вчених світу почали надходити відомості про санскрит як мову священних книг, а отже, як найбільш давню мову планети.

e-max.it: your social media marketing partner
 

ІСТОРІЯ ПОХОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

e-mail Друк

553535353ммчмччммч

Кілька «початкових» століть слов'янської мовної історії залишилися без будь-якої письмової фіксації з боку самих слов'ян. Тим не менше, наукове вивчення слов'янських мов дає підстави до окреслення імовірного «початкового» історичного стану, з якого далі розвинулися сучасні слов'янські мови.

e-max.it: your social media marketing partner
 

Писемність Трипільської культури

e-mail Друк

Untitlewrrwwwerewrwed4444-478Трипільці не тільки вірили у магічну силу керамічних зображень, але відображали у них свої переконання, думки та досвід. Поступово ці малюнки перетворилися на піктографічну писемність (одне зображення — піктограма — передавало ціле повідомлення).

e-max.it: your social media marketing partner
 

Гуцульсько-бойківсько-лемківські лексичні паралелі

e-mail Друк

leksikagoclenУ статті здійснено аналіз гуцульсько-бойківсько-лемківських лексичних діалектизмів як джерела формування української літературної мови середини ХІХ століття в Галичині. Визначено типи та встановлено паралелізм функціонування зазначеного діалектного лексичного складу в літературній мові Галичини.

e-max.it: your social media marketing partner
 


Сторінка 3 з 3

Підписатись 
на публікації проекту: