СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

Мова і писемність

Українська мова й писемність — це здобуток культури і духовної діяльності українського народу. В ній і мудрість віків, і пам'ять народу, і щирість душі. Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік. Протягом тривалого часу вчені вважали, що писемність у наших предків з'явилася у зв'язку із запровадженням християнства. Проте є підстави стверджувати, що вона виникла раніше. Найдавніші пам'ятки такого роду відносяться до палеоліту і датуються XVII-XVI тисячоліттями до Р.Х. Чи не найдавніші символи зафіксовані у гротах святилища Кам’яна Могила та в Межиріцькій стоянці на кістці мамонта. Наскальний малюнок, піктографія, клинопис, ідеографічне письмо - усе це свідки зародження української мови і писемності.

AddThis Social Bookmark Button

Англійські вчені про українські корені індоєвропейських мов

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

smallstoryofendlsjdМови майже однієї третини людської раси мають те, що Вільям Джонс назвав "спільним джерелом". Десь між 3500 і 2500 роками до нашої ери, індоєвропейська громада, яка була, вірогідно, заснована у Центральній Європі, рушила на схід і захід.

AddThis Social Bookmark Button
 

ЧИ БУЛИ РУНИ У СЛОВ'ЯН?

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

slawrunsdОдне з найважливіших питань в лінгвістиці, пов'язаних з найдавнішим періодом історії слов'ян - це питання про існування у них писемності в язичницький період, а саме рунічної писемності. Питання це принципове і надзвичайно важливе для відновлення справжньої картини життя наших Предків. Згідно з «офіційною» версією, першими слов'янськими системами писемності були кирилиця і глаголиця, привнесені християнством, а щодо рун - у слов'ян їх ніколи не було... Вважається, що дикі і неосвічені язичники тільки завдяки приходу грецьких "просвітителів" долучилися до "світлого вчення" і отримали літери, абетку та грамоту. Але чи так це? Спробуєм розібратися, проаналізувавши усі відомі нам джерела і дати відповідь на поставлене питання.

AddThis Social Bookmark Button
 

ПАЛЕОЛІНГВІСТИЧНЕ ДЕКОДУВАННЯ: БОГ

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

boghleksemaПрийняттю християнства на Русі передувало кількатисячолітнє панування язичництва. Ясно, що за цей тривалий час язичництво обросло значним обсягом сакральної термінології, куди входили і назви об’єктів поклоніння, і позначення предметів та дій, пов’язаних з язичницькими ритуалами, і назви служителів язичницького культу. Ця сакральна термінологія відома нам погано. Основних причин цього дві: 1) практично відсутня або малодосліджена і не вивчена писемність язичницьких часів; 2) нещадна боротьба православної церкви з усіма проявами язичництва, в тім числі проявами мовними.

AddThis Social Bookmark Button
 

Ще раз про українську мову і санскрит

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

sanskua444«Предки арійців жили у Подніпров’ї... Є всі підстави вважати, що «Рігведа» зародилася на берегах Дніпра. В літописах згадується слово «останці». Це ті, хто залишився жити (на берегах Дніпра), хоча племена вирушили до Індії. Мій заклик до українців: займіться вивченням санскриту (яким написана індоарійська «Рігведа»), за мовними ознаками знайдіть серед своїх племен «останців» — і відновіть зв’язок часів...» (Б.Рибаков, академік. Цитата з передмови до книги М.Кікешева «Заклик до слов’ян»)

AddThis Social Bookmark Button
 

Звідки в Києві взялася українська мова?

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

kyivsanskrmova33Що спільного в української мови із санскритом... Як розмовляли прадавні слов’яни... Яка була мова в Україні, коли України ще не було... Коли зародилася українська...

AddThis Social Bookmark Button
 


Сторінка 2 з 3

Підписатись 
на публікації проекту: