СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

Головна Краєзнавство

Краєзнавство

Краєзнавство розповідає нам про розмаїту географію України. Безліч міст та сіл з прадавньою історією відкривають дослідникам, краєзнавцям, науковцям та просто звичайним ентузіастам відомості і факти про життя сотні, тисячі, а то й мільйони років тому. 

AddThis Social Bookmark Button

ДНІПРОВСЬКІ ПОРОГИ ЧАСІВ КОЗАЧЧИНИ

e-mail Друк
Рейтинг 4.5 з 5. Голосів: 2

kyiv8787Дніпровські пороги вважалися в Старому Світі одним з нерукотворних чудес світу. Більш грандіозної картини живої природи не існувало в Європі. Відомі історичні особи долали значні відстані і навмисне приїздили на Україну, щоби побачити неперевершене за своєю величністю видовище, яке неможливо забути.

AddThis Social Bookmark Button
 

ТОП-10 маловідомих сіл Українських Карпат

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untiewrrwrwerwtled-1Безліч крихітних і нікому не відомих сіл в Українських Карпатах. І вони унікальні, наповнені чаруючими етновізерунками, свіжістю карпатських пралісів та повітря. Ми склали цікавий перелік сіл, на котрі мало хто звертав увагу. 

AddThis Social Bookmark Button
 

Українські автобани - старовинні шляхи

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

smallramanfsasaУ давнину шляхами називали стародавні степові дороги, які відігравали величезну історичну роль у політичному, військовому і торговельному аспектах Давньої Руси та Гетьманщини. Були шляхи як місцевого так й міжнародного значення. По цих шляхах також здійснювали свої набіги кочівники на слов'янські поселення. Саме слово "шлях", ймовірно, було запозичене не пізніше XVII століття через українсько-білоруське посередництво з польської мови, у котрій schlach - удар, слід, дорога, що в свою чергу утворене від старонімецького slag, похідного від slagen - бити, ударяти. Тож, шлях - це буквально "втоптана дорога". Іноді шляхи ще називали гостинцями або трактами. Шляхи бувають воєнні, торгові, чумацькі, соляні, волові, шовкові, янтарні тощо.

AddThis Social Bookmark Button
 

Історія легендарної гори Коньової

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

koniovasmallЦя гора за свою історію мала кілька назв. На старих австрійських картах вона фіґурує як Городок, а на радянських, та й уже й українських – як Горб. А у народі її називають Коньова. Її описував Іван Франко, мандруючи по річці Стрий, досліджував відомий український археолог Рожко, який пов'язував гору із укріпленнями Тустані. На горі містився також спостережний пункт УПА.

AddThis Social Bookmark Button
 

Східниця: невідомі факти з історії давнього селища

e-mail Друк
Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 1

smallskjhСприятливі природні умови Дрогобицького передгір’я здавна приваблювали людину, яка значною мірою залежала від середовища і, зокрема, відповідної екологічної ніші. Територія сучасної Східниці та її околиць, де зараз знаходиться один із унікальних курортів України, має багато вигод для проживання людини. Східниця знаходиться на висоті 600—900 м над рівнем моря. Гори навкруги селища досягають висоти 823 м. Теплий помірно-континентальний клімат, багатий рослинний і тваринний світ, специфічне повітря, і добре забезпечення водними ресурсами, у тому числі й цілющими. Такі умови сприяли тому, що люди могли проживати на певних територіях протягом тисяч років.

AddThis Social Bookmark Button
 

Про село Підгородці

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

pidohorsmallНа основі археологічних досліджень встановлено, що перші поселення на території села Підгородці та його околицях вже функціонували в епоху мезоліту, тобто 10000 р. до народження Христа. Таке поселення виявлено в урочищі Соколім, біля каменів-пісковиків, а в урочищі «Гори» виявлено поселення епохи неоліту, тобто 5000 р. тому.

AddThis Social Bookmark Button
 

Цілющі джерела Терпіння

e-mail Друк
Рейтинг 0.0 з 5. Голосів: 0

terpinnya44Про Кам'яну Могилу поблизу Мелітополя відомо всім або багатьом. А ось про цілющі джерела в селі Терпіння знають лише місцеві та деякі жителі Запорізької області. А даремно, джерела ці дивні за своїми цілющими властивостями і мають здатність омолоджувати організм, очищаючи його від шлаків та вуглеводів.

AddThis Social Bookmark Button
 

ДНІПРО - ЦЕНТРАЛЬНЕ МІСЦЕ ЕТНОГЕНЕЗУ ТА НАЦІОГЕНЕЗУ УКРАЇНЦІВ

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

dniproriver"Бере живий жаль, як згадаємо старовину нашу. Споконвіку дана була нам Земля наша. Ще відтоді, як на Землі ніде не було інших людей, жили наші діди-прадіди по берегах, наших великих річок Дніпра та Дністра. Великий наш Батько Дніпро-Славута - широкий і повноводий, годував наш народ рибою. Його оточували широкі луки з розкішними травами і прадавні ліси з велетенськими деревами, верхівки яких майже сягали самого Неба. На деревах цих виводили своїх пташенят чарівні птахи. Серед наших густих лісів бігали леви й ведмеді, слони й мамути та багато-багато інших пречудових казкових звірів. І було їх так багато, що й злічити не можна було. І розселився наш народ по всій нашій землі від Дніпра до Дністра, до Дунаю та Дону.."

AddThis Social Bookmark Button
 

Київські картографи представили громадськості унікальні карти 1918—1919 років

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

52522552525252Укладати карти місцевості, як відомо, люди навчилися ще кілька тисячоліть тому. Ці мапи дають змогу відповісти на численні запитання, до яких зокрема належить і поняття «історичні землі». Його актуальність для нас незаперечна хоча б у тому, що поряд з Україною розташована держава Росія, яка з давніх-давен цікавиться сусідськими землями, називаючи їх своїми. Нині російські ЗМІ, а за ними і значна частина росіян, дедалі частіше промовляють мантру «Все навколо наше!». 

AddThis Social Bookmark Button
 

Клімат на території України у давнину

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

355353353535Ось що про наш клімат говорить у 1918 році надзвичайно цікаве наукове видання “Природа и население Слободской Украины”: “Приходится слышать, что климат наших мест изменяется к худшему, что раньше, например, количество дождей было больше, чем теперь. Если говорить только о последнем столетии, за которое имеются совершенно точные записи, то можно определенно сказать, что в наших местах количество дождей заметно не изменилось. Но вместе с тем оказывается, что количество дождей как бы волнообразно колеблется: бывает ряд лет дождливых, которые сменяются годами сухими, за ними опять идут дождливые. Дождливые годы: 1815, 1845, 1878-1880, 1913-1915. Годы сухие: 1825-1830, 1860, 1893-1895.”

AddThis Social Bookmark Button
 

У мандри Дрогобицьким краєм

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

U42412412412412412ntitled-1Не від нудьги, не від втоми, а задля чарівних вражень від споконвічної краси рідного краю давайте відірвемося від міської суєти і пустімося у мандри. Не в заморські краї, які нам пропонують по телебаченню туристичні агенції, а своїм рідним краєм. Для того багато не треба: велосипед (взимку лижі), фотоапарат, записничок і, безперечно, бажання. Велосипед має свої переваги, бо можна під’їхати вузькою польовою стежиною, перенести його через кладочку і відвідати такі місця, до яких легковиком чи мотоциклом не дібратися. Найкраще це робити всією сім’єю, і для дітей така мандрівка буде корисною. А маршрутів аж занадто!

AddThis Social Bookmark Button
 

Стародубщина - втрачена одвічна українська земля

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Untit4rwrwwr2552525225wwrwr42242442led-1Цей відірваний від нашої держави край здавна був історичною складовою Великої України. Історично Стародубщина є складовою частиною Черніговсько-Сіверської землі. Місто Стародуб вперше згадується у літописах під 1096 роком, а у 12-му — на поч. 13 століття виокремлюється у Стародубське удільне князівство. У 1239 р. місто зруйнували монголо-татари. З 14 ст. Стародубщина входить до складу Великого князівства Литовського.

AddThis Social Bookmark Button
 


Сторінка 1 з 2

Підписатись 
на публікації проекту: