English German Polish Spanish
Головна♦ Праісторія♦ Українське козацтво ➤ Козаки - нащадки саків?

Козаки - нащадки саків?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

sakslittleНа сьогодні існує безліч теорій з історії виникнення козацтва. Офіційні загальноприйняті версії вже не витримують жодної критики. Адже в основному вони не мають будь-якого документального підтвердження і ґрунтуються лише на загальноприйнятій історичної теорії. В основному всі версії появи козаків зводяться до того, що козаки з’явилися на території півдня сучасної України та нижньої течії річки Дон. Але давайте подивимося на карту 1570 року з атласу Абрахама Ортеліуса, складену в Лондоні. 

На ній територія козаків вказується починаючи з правого берега річки Об. А сама територія входить до складу Великої Тартарії. Південні землі біля Чорного моря позначаються як Crimea, причому одяг та амуніція вершників, зображених на цій території, явно мають схожість зі скіфськими:

1602  Abraham Ortelius

 Мапа Абрахама Ортеліуса з атласу 1570 року. 
Абрахам Ортелій (англ. Abraham Ortelius, 2 квітня 1527 - 28 червень 1598) - фламандський картограф. Ортелій склав перший в світі географічний атлас, складений з 53 карт великого формату з докладними пояснювальними географічними текстами, який був надрукований в Атверпені 20 травня 1570 року. Атлас був названий Theatrum Orbis Terrarum (лат. Видовище кулі земної) і відбивав стан географічних знань на той момент часу. Цей атлас неодноразово доповнювався і перевидавався і став свого роду "географічної біблією" для мореплавців кінця XVI - початку XVII ст.
Поряд з атласом Меркатора він також зіграв важливу роль в розвитку картографії.
Завантажити атлас

Це підтверджується і картою Європи, яку в 1570 році склав Sebastian Munster. На ній більша частина території сучасної Росії позначається як Scythia і Tartaria. Сама Московія позначається тут як прилегла, провінційна зона відносно величезної Скіфії:

 

Europa regina in the 1570 Cosmographia.

На карті світу, складеної за описами Геродота, область Північного Причорномор’я також є місцем проживання скіфів.Тобто, практично майже у кожній карті, землі сучасних України і Росії позначені як територія панування Скіфів, які є нашими пращурами, пращурами козаків.  

Давайте розберемося в походженні самого слова «козак». В описі відомого арабського історика, географа і мандрівника Абу-Аль-Хасана Масуді, що жив в 896-956 рр., Сказано: «За царством аланів знаходиться народ, званий Кашак (Касак) і живе між горою Кабха (територія сучасного Кавказу) та Румський (Чорним) морем».

У стародавніх греків назва племені Касак писалося як «кос-сахі». Саме так древній географ Страбон, автор відомої праці з географії Європи та Азії, називав войовничий народ, що живе в районі Кавказьких гір в I столітті до нашої ери. При цьому сама область проживання вказувалася як «область саків». А грецька назва «касакос» збереглося аж до Х століття, після чого почало змішуватися з іменами касогов і казяг. Більшість античних авторів стверджували, що саки і скіфи є синонімами, тобто представниками однієї народності. Так, Геродот зазначає, що стародавні перси іменували всіх скіфів саками.

Цікаве й трактування Аврелія Августина, який у своїй праці «Дослідження до Семикнижжя» («Книга VII: Дослідження про суддів») пише: «Бо в історії народів вважається, що скіфи колись оволоділи майже всією Азією, коли пішли назустріч тому єгипетському цареві, який без всякого з їх боку приводу оголосив їм війну, причому він, переляканий їх наближенням, повернувся в своє царство».

Однак на мапі Тартарії, складеної в 1570 роках, явно видно назви Scythia і Sarmatia, а Північний Льодовитий океан називається Oceanus Scythius. Це означає лише те, що дані народності ще мали домінуюче значення у Великій Тартарії.

N-508-3

0 89bcc c722cb8f orig

Мапа Абрахама Ортеліуса.  Oceanus Scythicus: Скіфський Океан згідно Плінію наповнений солодкою водою,
він також говорить, що океан містить багато островів, що підтверджує М. Паулус (Марко Поло),
але жоден з них не вказує їх число і місцезнаходження.

Тепер спробуємо розібратися з походженням слова «Касак». Воно перекладається досить просто. На думку більшості дослідників, «ка» перекладається як «великий»: каган – ка-хан (великий хан). Відповідно, і «ка-сак» перекладається як «великий сак». Донські козаки, до речі, теж відносять своє походження до царських скіфів. Підтвердженням цьому служить схожість етнонімів «козак» і «кайсак». А на скіфській мові слово «кайсак» позначає не що інше, як «царський (благородний) скіф». Таке трактування підтверджується і казахською мовою, в якому приставка «кас» означає «справжній», «справжній» (самоназва "кай-саки", "кай" - царські, "саки" - скіфи, що трансформувалося в "козаки"). Інакше кажучи, «кас-сак» є не що інше, як «справжній, дійсний сак». А взаємодія двох приголосних «с» в середині слова і додає звучання як у приголосної «з».

Тепер повернемося до Великої Тартарії, на території якої принаймні до 1578 року проживали скіфи і сармати.

У «Нової хронології» академіка А.Т. Фоменко підтверджується існування величезної централізованої імперії, очолюваної руськимии ханами. Від цієї імперії і відкололася західна частина, яка на всіх картах XVI-XVII ст. позначається як Московія. А ось що говориться в географічному додатку до праці «Opus de doctrina temporum» Діонісія Петавіуса, виданим в 1659 році в Лондоні: «Тартарія, відома в давнину як Скіфія (за їх першого царя Скіфа). Ця велика імперія простягається на 5400 миль із заходу на схід і на 3500 миль з півдня на північ. На заході імперія обмежена Уральськими горами, а на сході – Китаєм ». Знищення цієї великої імперії і було однією з ключових завдань Московії, котра свого часу відокремилася від Тартарії і взяла хибний курс розвитку. Результатом численних війн і внутрішніх міжусобиць стало ослаблення Великої Тартарії.

На карті 1644 року, випущеної в Амстердамі, велика частина Північного Причорномор’я носить назву Crimea Sev Tartaria:

crimeasevtarttaria

Адже саме ця територія і вважається основним місцем проживання українського козацтва і взагалі колискою українського роду!

Карта Причорномор’я 1730 року чітко показує незалежні від Росії території Незалежної Тартарії, донських козаків і Кубанської Тартарії. Хоча за офіційними джерелами донське козацтво вже з 1721 року безпосередньо підпорядковувалося царю. Козацтво не входило до складу Російської імперії аж до закінчення так званого бунту. І навіть на карті Російської імперії 1780 року ще присутні кордону маленької Тартарії і Незалежної Тартарії.

І версія академіка Фоменко зайвий раз підтверджує це. Адже пугачевский бунт по суті і масштабами був повноцінною війною, спрямованою на знищення Великої Тартарії. А козацтво аж до першої половини ХIХ століття намагалося відстоювати свою незалежність. І лише з 1827 року отаманом козачого війська став призначатися спадкоємець царського престолу, що і поклало кінець незалежним козакам.

Так що сучасні козаки – це прямі спадкоємці великих скіфів і сарматів, які й були чільною частиною населення роздробленої і знищеної імперії Велика Тартарія.

А всі офіційні надумані теорії намагаються лише принизити велич цього народу і остаточно стерти пам’ять та існуючі звичаї наших прадідів.

tartaria6


Теги:     Козаки      саки      скіфи      сармати      Тартарія      пращури      українці      стародавні мапи

Прокоментувати:

blog comments powered by Disqus

RSS канал Спадщина Предків Facebook Спадщина Предків Vkontakte Спадщина Предків Телеграм Спадщина Предків Twitter Спадщина Предків Instagram Спадщина Предків Flickr Спадщина Предків

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 

loading...