П'ятниця
03 квіт., 2020

10 цікавих фактів про українське кіно

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

фільми українськіХоч українське кіно зі значними труднощами виходить на світовий ринок, вже сьогодні з'явилось безліч цікавих та неповторних фільмів, які варті уваги навіть найбільш вишуканого глядача. Більшість наших фільмів виходила в обмежений прокат, і не користувались особливою популярністю, але після багатолітнього застою на 2017-2018 роки профінансовано понад 100 кінострічок і деякі з них можуть нас приємно здивувати, тому ми підібрали для вас 10 цікавих фактів про українське кіно.

 

1. Як і у всьому світі перші фільми в Україні були німими. Лише у 1930 році з'явилась перша озвучена документальна кінострічка Дзиги Вертова «Симфонія Донбасу».

2. Близько 70 років українське кіно було частиною радянського і всіляко обмежувалось рамками тогочасної політики та цензури, однак і в ті часи з'являлись фільми достойні світового визнання.

3. 1964 року відбулась прем'єра геніального фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Кінокартина отримала 39 міжнародних нагород та 28 призів на кінофестивалях у різних країнах світу.

Тіні Забутих Предків плакат

4. Сьогодні Україна створює кіно разом з Болгарією, Грузією, Польщею, Італією, Францією, Нідерландами та багатьма іншими країнами Європи. Наші сучасні стрічки показують в кінотеатрах по всьому світу та вони беруть участь у найпрестижніших кінофестивалях.

5. Найбільшим міжнародним кінофестивалем в Україні є київський кінофестиваль «Молодість», який заснований в 1970 році і проходить кожного року в жовтні.

6. Перший телесеріал української кіностудії «Царівна» з'явився 1994 року складається з двадцяти серій.

7. З 1997 року Україна висуває фільми на премію «Оскар», однак першим фільмом який представив Україну є кінострічка «Мамай» Олеся Саніна 2003 року.8. На жаль, українці надають перевагу перегляду фільмів дома і в середньому лише 2-3 рази на рік ходять в кіно. До порівняння, польські глядачі відвідують кінотеатри близько 3-4 разів на рік, а американські близько 10 разів.

9. Згідно з даними Державного агентства України з питань кіно станом на 2015 рік в Україні діє лише 464 кіноекрани і третина з них розташовані в Києві. До порівняння в сусідній країні Польщі їх понад дві тисячі. Можливо саме тому українські стрічки досі не окупляються під час прем'єрних показів.

2-11-2-cikavi-fakty-pro-ukrayinske-kino

Кількість випущених українських фільмів

10. З 2006 по 2011 світ побачило лише 16 картин, а в 2010 не було випущено жодного нашого фільму, який вийшов в кіно.

Після багатолітнього застою на 2017-2018 роки профінансовано понад 100 кінострічок і не зважаючи ні на що сьогодні ми спостерігаємо відродження українського кінематографа. У 2016 році на екрани вийшло тридцять українських фільмів, а для порівняння, у 2012 всього шість.

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Не забудьте поділитись статею у соцмережах:


Теги:     кіно      фільми      видиво

загрузка...

Прокоментувати:

blog comments powered by Disqus

Переклад

Croatian English German Greek Hungarian Italian Lithuanian Polish Slovak Spanish

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
завантаження...

загрузка...

  НАШ YOUTUBE-КАНАЛ  МИ В FACEBOOK

  Про сайт


«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний сайт-агрегатор, присвячений альтернативній історії, культурології і етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання. 

Допомога проекту:

Підтримати сайт "Спадщина Предків"

heritage@spadok.org.ua

twitter instagram pinterest skype tumblr