English German Polish Spanish
Головна♦ Духовна культура♦ Давні вірування ➤ Ключ - символ мудрості і багатства

Ключ - символ мудрості і багатства

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

imgonline-com-ua-Shape-Pk32HzjXaRR3iКлюч - символ багатства і збереження домашнього майна, а також честі та накопиченого досвіду. Цим ключем міцно замикали не тільки матеріальне, а й все духовне багатство людини. Мотив замикання, а звідси ключ і замок, в першу чергу стали використовувати в древніх обрядах охоронної магії. В основі - природне сприйняття замку і ключа як предметів, що забезпечують захист. Ключі широко використовували як амулет ще етруски і стародавні єгиптяни.

 

Перші замки, а разом з ними і перші ключі з'явилися ще в Межиріччі, в той момент, коли чисельність населення зросла і суспільний лад ускладнився. Найдавніший із знайдених пар замок-ключ датується VIII століттям до н.е. Користувалися ними й за часів Трипілля,  щоб зберегти в цілості свої запаси. З тих самих пір, мабуть, і закріпилася за ключем ця асоціація - благополуччя, достаток, багатство. 

Але тут не тільки матеріальний аспект. Символи замку і ключа часто зустрічаються в архаїчних обрядах  слов'ян, в замовляннях: «Будьте мої слова щільно на щільно, міцно на міцно; до моїх слів ключ і замок, і булатна печать»; «Запалюю я 7 свічок, закриваю я на 7 ключів»; «... як у замків змички міцні, так мої словеса міцні»; «... Замикаю мої приговорені словеса замком; а ключ кидаю в море-окиян під горючий камінь Алатир. Як морю не всихати, каменю не бачити, ключів не діставати, по кінець століття». Такі ключи нерідко закопували після прочитання замовляння в землі на закріплення.

001

Згідно давньогрецького вченому і поету Каллімаху, ключ використовували в обрядах Ізіди - богині єгипетського пантеону, яка уособлювала природу, покровителька жінок і матерів. Дружина Осіріса й мати Гора, Ізіда зображалася у вигляді жінки в короні з коров'ячими рогами і сонячним диском між ними. Ключ в її містерії використовувався як символ розкриття серця і совісті «перед сорока двома суддями вчинків померлого». Немає сумнівів, що мався на увазі давньоєгипетський «анкх» - символ загробного життя, а також містичний ключ, що відкриває потойбічне царство. У грецькій міфології ключ серед своїх атрибутів мала Геката. У «Теогонії» Гесідора це богиня всеосяжної влади, готова надати допомогу, богиня місяця. Ключі у своїх руках тримав індоіранський бог Мітра. Емблема ключа (двох ключів), належала богу порога, входу і виходу, взагалі дверей і початку будь-якого діяння - дволикого римського Януса. Янус був до Юпітера божеством неба і сонячного світла. Вранці він відкривав небесні ворота і випускав сонце на небосхил, а на ніч замикав цю браму. Крім цього, Янус закриває старий і відкриває новий рік. Як страж входу в будинок, Янус зображувався з жезлом воротаря і ключем.

004 3005

Ключ являв собою потужний оберіг: ним відганяли усе погане, і нечисту силу, і бурю, град, блискавку. Ключ асоціювався з богом-громовержцем, був своєрідною "мовою божества", з допомогою якого лунає його громове, ключове слово. Ключем відгороджувалися, бажаючи відлякати різнокаліберну нечисть.

Ключ був амулетом і застосовувався в різних ритуалах, що мають відношення до любовної магії. За допомогою ключа дівчина могла прив'язати до себе коханого юнака - або, навпаки, відвернути того, хто набрид їй своїми залицяннями. Людина, яка носила на собі зображення ключа (або справжній ключ) - привертала матеріальне благополуччя. Якщо його сусіди бачили на ньому такий оберіг, вони також могли зрозуміти, що у нього все в порядку з добробутом, а якщо бачили недгруги - їх підступні задуми не могли цього зруйнувати.

adQ

Ключ - символ мудрості і винахідливості, відкриття таємниць буття.

Володіння ключами мало важливе значення і в сімейному житті: дружина носила на поясі в'язку ключів як символ свого становища. Вона отримувала їх, зазвичай, від матері нареченого, коли в'їжджала в новий будинок. Ключі давали їй доступ до всіх скринь і шаф. З давніх часів саме ключ вважається найвагомішим символом перемоги або володіння чимось важливим і цінним, - не дарма ж існував
звичай вручати ключ від міста переможцю, що означало визнання влади і покори. 

Ключі заряджали енергією, залишаючи їх на ніч у воді при повному місяці, прочитавши замовляння .Побачити ключі уві сні в своїх руках значить незабаром дозволити давню проблему або знайти відповідь на питання, що мучить вас запитання.

- Культурно-історичний ресурс "Спадщина Предків"


Теги:     вірування      символи      заговори

Прокоментувати:

blog comments powered by Disqus

RSS канал Спадщина Предків Facebook Спадщина Предків Vkontakte Спадщина Предків Телеграм Спадщина Предків Twitter Спадщина Предків Instagram Спадщина Предків Flickr Спадщина Предків

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 

loading...