English German Polish Spanish
Головна♦ Етнографія♦ Бойківщина ➤ З історії походження назви "Сколе"

З історії походження назви "Сколе"

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untitled-1skolersmallУ с. Уріч, Сколівського району  на Львівщині є величезні скали з усіма астральними знаками від найдавніших часів, ще й з різними написами, досі ніким не розшифрованими… Назва СКОЛЕ у  мові Санскрит - СКАЛЯ, (skhala,m.), що означає ШКОЛА, тобто місце поправи  чи виправлення, руху вперед, хоч можуть бути помилки, спотикання та невдачі. 

Тому греки читають СХОЛА, СХОЛАСТИКА, бо в сс. історично «Kh»  читають як Kr, K, Х, Ж.  Отже греки обрали пізніший, аж третій, варіант вимови «схола». Бо вони, греки, значно пізніше  від проукраїнської створювали свою мову. А німці прийшли в Європу в 71 році нової ери ; були змушені «ловити» багато запозичень із уславленої грецької мови. І «схола» в німецькому запису виглядає  Schola. Поєднання тих трьох приголосних німці читають як «ш» і виходить  dieSchule-шуле ( німці не знають фонеми /ж/). У нас ця лексема читається через фонему «К».

Сколівські скали з давен –давен слугували нашим предкам храмами і мали на собі чимало астральних знаків,що їх вважали священними кодами нації. Та прийшли малоосвідчені «асвабадітелі» попідміновували, бо шукали бандерівців. А так звані «отдыхающие туристы» на «Писаному Камені» ломиками  розламували написи і малюнки з найдавнішої проукраїнської  давнини. А де сторожі ?

Шкода, що наші мовознавці не заглядають у  Санскрит. Через те й творять помилки у тлумаченні  проукраїнських слів. У радіо висиланні «Слово» 04 лютого 2007 року дали таке пояснення топоніма  СКОЛЕ-від того, «що там було СКОЛЕНЕ військо Святослава». До такого примітивного «вчення» в нашій мові може призвести лише ігнорування Санскриту. Бо із поданого вище значення видно,що СКОЛЕ-це була справжня ШКОЛА наших вірувань у формі храмів із прадавніми праукраїнськими астральними знаками від найдавніших часів усвідомлення БОЖЕСТВЕННОГО ДУХА.  Багато похідних слів це підтверджують: LA  SKALA, школа, англійське СКУЛ, гр.. СХОЛА, схоластичний,схоластика( повчання), школярик,шкілка, вишкіл, виколювання, вишколений та ін.

Цілком дотичним  до назви  СКОЛЕ є монета царя Скіла з Ніконії чи  можливо СКІФІЇ.  Маючи підстави нумізматичного характеру вважати,що справді птах на аверсі монети був індивідуальним символом Скіла, і не маючи достатньо аргументів для орнітологічної ідентифікації виду, до якого цей птах належав, можна виходити в своїх припущеннях лише із самих традицій народу царя Скіла. Коли ж так, тоді дуже ймовірно, що імя  «Скіл» означало «сокіл». А в останньому випадку і самоназва « сколоти»  могли мати лише значення « соколята» чи «нащадки сокола». Порівняймо із прадавньою назвою гірського містечка  у Львівських  Карпатах, яка збереглася  до нашого часу-СКОЛЕ-якщо наша  ідентифікація відповідає дійсності, тоді топонім «СКОЛЕ»  може означати «гніздо  сокола», засновника  чи продовжувача  справжньої  ШКОЛИ  БОЖЕСТВЕННОГО ДУХА.  Крім того, слід мати на увазі  , що в українській народній творчості саме сокіл є символом ідеалу чоловіка, що можна вважати природнім для культури нащадків сколотів ( «соколят»), а найбільш поширена відповідна фразера « ясний сокіл» може бути ремінісценцією пост атлантичних вірувань, близьких до єгипецьких, де сокіл був символом Бога ранішнього сонця-Гора. В словянській міфології існував культ сокола –прадіда-СОКОЛА-РОДА ,що є прямим доказом небезпідставності виведеної нами етимології самоназви «сколоти», як «нащадки сокола». « СОКІЛ-Род-першоптах, що народився зі сльози, яку зронило Всевидяче око.

Screenshot 1skiolldsada

Подав до редакції  народного часопису «Бойківська Думка» -  Ігор Чудійович


Теги:     Сколе      Бойківщина      Прикарпаття      краєзнавство      санскрит      Карпати

Прокоментувати:

blog comments powered by Disqus

RSS канал Спадщина Предків Facebook Спадщина Предків Vkontakte Спадщина Предків Телеграм Спадщина Предків Twitter Спадщина Предків Instagram Спадщина Предків Flickr Спадщина Предків

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 

loading...