СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

Головна Давні вірування Міфологія слов'ян

Міфологія слов'ян


Світогляд наших прадідів відрізнявся особливим світосприйняттям через призму Космосу і Природи. Він увібрав в себе вірування тисячоліть та є надзвичайним феноменом, унікальною пам'яткою духовної культури загальносвітового масштабу. Безумовно, слов'янську міфологію можна вписати в один рядок із давньогрецькою, римською або скандинавською міфологією. Бог у слов'ян ототожнювався не з чимось єдиним, а з баготопроявним, політеїстичним джерелом духу, витоки якого у Небі і сягали Космосу, який проявляв себе у різних стихіях, таких як: вогонь, вода, земля, повітря. Міфологія слов'ян - це надзвичайний комплекс, вивчати який ще треба довгі роки. На жаль частина джерел була знищена, іншу частину - ще не знайдено чи не опрацьовано. Отож, ми розпочинаємо на цій сторінці збирати по крупицям все те, що знайшли і знаємо про міфологію пращурів.

AddThis Social Bookmark Button

Богиня Лада

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

smallaldoreЛада - одна з найбільш шанованих давньослов'янських язичницьких богинь, уособлення шлюбу та подружнього життя. Лада - дружина Верховного Божества Сварога. По-суті Лада є Вищим творчим початком, іпостассю Криниці Всесвіту, чия могутня енергія творення наповнює творчим потенціалом усіх богів та істот, тому її називають Матір'ю Богів (Богородицею). Стародавні арії звали її Матір'ю Світу. 

AddThis Social Bookmark Button
 

Сур’я — Літнє Сонце

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

U3535533535ntitled-1Дажбог має чотири фази-іпостасі, в яких з’являється перед нами після днів Рівнодення і Сонцестояння. Кожна така окрема іпостась є чоловіком земної Природи, яка також має чотири іпостасі, відомі як Пори Року (Межі Коло):

1. Хорс (Зимове сонце) — Зима-Снігура.
2. Ярило (Весняне Сонце) — Весна-Яру-Кострома.
3. Сур’я (Літнє Сонце) — Літо-Додола.
4. Овсень (Осіннє сонце) — Осінь-Усиня.

AddThis Social Bookmark Button
 

Як Доля з Недолею до Коляди ходили

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untitl353535533535ed-1Жили-були на світі білому дві сестриці-майстриці. Та й так вже повелося, що звали одну Доля, а іншу Недоля. Начебто й рідні були, а як поглянеш на них, нічогісінько спільного не побачиш.

AddThis Social Bookmark Button
 

Велес - покровитель волхвів й помічник господарників

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untitleerwerwerwerwerd4444-478Велес – один із проявів Всемогутнього Рода нашого, покровитель варни Відаючих, які через свого Праотця отримують здатність пізнавати світ Прави, Яви та Нави. Він научитель ворожби та чарівництва, таємний і многомудрий Бог Слов’ян. Він покровитель співців, поетів та музикантів. Мудрість Велеса світлом ллється, все навколо висвітлюючи і зміцнюючи. Як головний Бог-оракул, Велес у давнину мав багато присвячених йому храмів по всій Слов'янській землі, зокрема й у Київській Русі.

AddThis Social Bookmark Button
 


Підписатись 
на публікації проекту: