Ігор Мацієвський - Музичні інструменти гуцулів (2012)

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

66e15e644e99f2a0196bec5d002f3263Запрошуємо користувачів ознайомитися з монографією Ігоря Мацієвського „Музичні інструменти гуцулів”. У ній дослідник розглядає культуру гуцульського краю, зокрема, тут вміщено етнографічний та історичний нариси, дана загальна характеристика музичного мистецтва Гуцульщини.

 

Одним із головних розділів є монографічний опис 91 виду гуцульських музичних інструментів, способів їх виготовлення і використання, а також двох видів співу, близьких до інструментальної музики Гуцульщини.  

Друга частина дослідження містить нотні записи Ігоря Мацієвського численних інструментальних награвань, розташованих відповідно до порядку описаних інструментів.

Вперше в етномузикології та українознавстві автор наважився дати цілісну характеристику музичного інструментарію основних етнографічних ареалів Гуцульщини: Галицького, Буковинського і Закарпатського. 

Доповнюють поданий матеріал світлини майстрів-виконавців,  атлас фотографій музичних інструментів, різноманітні систематичні покажчики.

Культура гуцульського краю в цій книзі розглядається в аспекті її інструментарію, способу його виготовлення, побутування інструментальної музики, етномузичного мислення. 

Для науковців розмаїтих профілів і найширшого кола митців, композиторів, виконавців, художників, діячів театру, кіно, журналістів, педагогів, студентів мистецьких, гуманітарних спеціальностей та усіх, хто любить Гуцульщину, Карпати, традиційну культуру й мистецтво гуцулів.

Ігор Мацієвський – автор численних симфонічних, камерно-інструментальних, хорових і вокальних творів. Він відомий як виконавець і дослідник традиційної музики не тільки українців, але й інших слов’янських, фіно-угорських, балтійських і тюркських народів.

Мацієвський І. Музичні інструменти гуцулів / Ігор Мацієвський. - Вінниця : Нова книга, 2012. - 464 с. : ноти, іл.

66e15e644e99f2a0196bec5d002f3263

>>Завантажити<<


Не забудьте поділитись статею у соцмережах:загрузка...

Прокоментувати:

blog comments powered by Disqus

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
loading...

загрузка...