СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

Головна Антропологія

Антропологія 


Біологічна наука, що вивчає тілесну природу людини, її походження і подальший розвиток, близько стоїть до суспільних наук, також наука про походження й еволюцію людини, утворення людських рас і про нормальні варіації фізичної будови людини. Як самостійна наука сформувалася в середині XIX століття. Основні розділи антропології: морфологія людини, вчення про антропогенез, расознавство. Засновником же власне української антропології став Хведір Вовк (1849 – 1918), який був послідовником французької антропологічної школи.  Згодом антропологія на довгий період в Україні була як наука забута і лише згодом відродилася завдяки таким вченим як: І.Підоплічко, В.Дяченко, Є.Данилова, Р.Старовойтова та С.Сегеда.

AddThis Social Bookmark Button

Антропологічні особливості підкарпатських русинів

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

twtwwttwtUntукцукцукцукцitled4444-478Ведучи мову про етнічну історію та походження корінного етносу – русинів-українців краю, слід особливо виділити капітальну працю Івана Гашпара «Антропологія восточних славян из особливою увагою на подкарпатских русинов», надруковану в журналі «Зоря» (1943). Стаття, написана угорською мовою з резюме на місцевому діалекті, заслуговує спеціального дослідження, у своїй роботі ми вкажемо лише на окремі моменти, пов’язані з антропологією закарпатських русинів-українців.

AddThis Social Bookmark Button
 

КОРОТКИЙ НАРИС ДО ЕТНОГЕНЕЗУ ГУЦУЛІВ

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untitledrrwrwwrwrrwrw4tttttttttt444-478Походження назви етнографічної групи українських горян - гуцулів - ось уже понад півтораста літ привертає увагу численних як вітчизняних, так і чужинських дослідників. За поясненнями нерідко ховалися політичні амбіції, а за ними - і посягання на українські землі Гуцульщини. Наприклад, деякі румунські дослідники, виводячи назву "гуцули" від румунського кореня, намагалися доводити, що гуцули - це, мовляв, зукраїнізовані румуни, яким потрібно повернути рідну румунську мову. Так само серед польських дослідників траплялися такі, що вважали гуцулів зукраїнізованими поляками.

AddThis Social Bookmark Button
 


Підписатись 
на публікації проекту: